Rehber AMD sürücülerde kasma problemi

Merhaba arkadaşlar foruma sadece akşam üstü giriyorum ve çoğu kez "RX 6xxx" ekran kartım var, ve anlık donmalar vs yaşıyorum diyen arkadaşları görüyorum ve elimden geldiğince hepsine yardımcı olmaya çalışıyorum. Ama sabah konu açan arkadaşlar arada kaynıyor, bu çözümü o yüzden ana konu olarak açmak istedim.
Bildiğiniz gibi 23.9.2 ve 23.9.3 sürücüleri sorunlu bu konuda, eğer bu sürücüleri kullanıyorsanız çözümü paylaşıyorum.

1.)- İlk olarak ekran kartı modelinizi öğrenin, (illaki herkes biliyordur ama detay yapacağım) eğer bilmiyorsanız ise Windows'ta alttaki arama çubuğuna "DxDiag" yazıp üstten "ekran" butonuna tıklayın, aşağıda görüntü bağdaştırıcıları yazması lazım oradan modelinizi öğrenin.

2.)- Tarayıcınıza girip 'RX ****' eski driverlar yazın ve en üstteki çıkan siteye tıklayın.
Screenshot_2023-10-17-20-30-55-781_com.google.android.googlequicksearchbox-edit.jpg

3.)- Açılan siteden Windows sürümünüzü (10, 11) seçin.
Screenshot_2023-10-17-20-37-08-611_com.android.chrome-edit.jpg

4.)- Önünüze çıkan sayfada "23.9.1 WHQL" olan driveri bulun ve indirin.
Screenshot_2023-10-17-20-37-32-531_com.android.chrome-edit.jpg

5.)- İndikten sonra dosya yöneticisine girip indirdiğiniz 23.9.1 isimli driveri kurun.

Tebrikler artık donma sorunları olmayacak, sadece uygulama içinden yeni sürümlere güncellemeyin, oto güncelleme açıksa da kapatın.

Yapamayanlar ve soruları olanlar varsa yazabilir hepinize dönüş yapacağım.

Shuttering ve takılma yaşayanlar sistem gecikmesini düşürmeyi denesinler. Örneğin,

Chrome ile kasma veya işlemci artma durumu da donanım hızlandırmayı kapatan insanlarda oluyor. Onun için de MPO fix deneyin. Tarayıcıları Discord'da vs donanım hızlandırma ayarını aktif edin ve sonrasında aşağıdaki Regedit dosyasını deneyin.

İndirin ve çift tıklayın, onaylayın ve ardından PC kapatıp açın.

mpo_disable.reg
Sende hangi komutlar geçerli?

Sende hangi komutlar geçerli?

Rehberi iyi okursan rehberde herkeste aynı değeri vermiyor. Her sistemde farklı etki edebiliyor ben hex 29 değerini kullanıyorum. Tek tek deneyip hangisi senin için daha kullanışlı olduğunu incelemelisin.

23.8.2 çok iyiydi. Üç gün önce 23.9.3 kurdum rezaletti demek sadece ben sorun yaşamadım. Dün akşam 23.10.2 kurdum fena değil gibi çok kullanamadım henüz, bakalım umarım kötü çıkmaz. Kart RX 6600.

@BlackeagLee konuya saçma sapan yorumlar atmışsın dislike alınca kendince intikam almak için millete ifade atıyorsun. Bir benim yazdığıma bak bir kendi yazdığına bak. Ben konu hakkında bilgi paylaşıyorum sen ise gelmişsin konu sahibine clickbait diye iftira atıyorsun. Umarım senin gibiler forumdan temizlenir. Arkadaşla önceden hiçbir muhabbetim yok bu arada.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı