Amerikada Okumak - Üniversite vizeleri hakkında bilgi

Naughty Kid

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba dostlarım, ben 10. sınıfa geçmiş olan bir öğrenciyim ve ülkenin durumu olsun insanlar olsun ülkeden nefret etmiş gram sevgi taşımayan, uğraşsam da taşıyamayan biriyim. 8. sınıfta TEOG sınavına girmiş olupta 470 gibi yüksek denilebilecek puan almış olup İstanbul'da bir Anadolu lisesinde okuyorum. Yapmak istediğim meslek yazılım mühendisliği ve bu konu hakkında sürekli dersler almaya çalışıyorum kodlar yazmaya çalışıyorum ve yakın zaman kursa da gideceğim. Daha önce gezmek için ailem ile 3 ay gibi bir süreliğine gittim ve bayıldım. Üniversite hayatını Amerika'da tamamlamak istiyorum. İngilizce seviyem anlama konusunda çok iyi olup konuşma konusunda zorluk çekiyorum umarım bunu da düzeltirim. Dediğim gibi oraya gitmiş olan, orda üniversite okumuş olan üniversite vizeleri hakkında bilgi verir mi? Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel kardeşim sıkıntını anlıyorum ama herkez senin gibi yapsa engellerden atlamak yerine,engellerden kaçsa bu ülke daha çok zorluk çeker emin ol. Sen ve senin gibi düşünen insanlar elbette azımsanmayacak düzeyde çok var. Bizim ne eksiğimiz var Avrupadan yada ABD den aksine daha iyiyiz. Biz bir oldukmu onlar hiç birşey yapamazlar.Avrupa ve senin o çok sevdiğin 'Ülken' Türkiyeyi bu duruma sürükleyenlerdir bunuda senin bilmen ve daha bir aşkla şevkle vatanına bağlanman gerekmektedir.Bence bir daha düşün ABD bayrağına sarılacağına vatanını korumak için bir saniye bile düşünmeyen gerçek vatan evlatlarının sana,bana,hepimize bırakmış oldukları bu vatanı böldürtmeyelim...

Güzel kardeşim sıkıntını anlıyorum ama herkez senin gibi yapsa engellerden atlamak yerine,engellerden kaçsa bu ülke daha çok zorluk çeker emin ol. Sen ve senin gibi düşünen insanlar elbette azımsanmayacak düzeyde çok var. Bizim ne eksiğimiz var Avrupadan yada ABD den aksine daha iyiyiz. Biz bir oldukmu onlar hiç birşey yapamazlar.Avrupa ve senin o çok sevdiğin 'Ülken' Türkiyeyi bu duruma sürükleyenlerdir bunuda senin bilmen ve daha bir aşkla şevkle vatanına bağlanman gerekmektedir.Bence bir daha düşün ABD bayrağına sarılacağına vatanını korumak için bir saniye bile düşünmeyen gerçek vatan evlatlarının sana,bana,hepimize bırakmış oldukları bu vatanı böldürtmeyelim...
Böyle boş milliyetçilik yapmanın anlamı yok. Biz mi ABD ve Avrupa'dan daha iyiyiz? Tübitak aptal aptal projelere destek çıkarsa gelişme olmaz. Papaz eriğini imam eriğine çevirme nedir ya! Ve Tübitak'ın destek vermediği kaç proje yurtdışında birinci olmuş araştır bak. İnsan eğer kendini geliştirmişse, yaptığı işi takdir ve değer gören bir ülkeye gitmesinde sakınca yoktur bence. Burada kalsaydı o Tübitak'ın destek çıkmadığı projelerin sahibi gençler gelişemeyeceklerdi! Boş bir vatan sevdası uğruna hiç kimse hayatını feda etmez. Yanlış anlaşılmasın vatanımı seviyorum ancak bu din ile kafayı bozmuş, bilimsel anlamda hiçbir gelişme pırıltısı göstermeyen bir ülke için de canımı vermem! Ne zaman ki devlet Tübitak'ın başına gerçek bir başkan koyarsa ve o başkan açıklama yapıp, bilime önem vereceğini açıklasa insanlar Türkiye'den kaçmayı azaltırlar. Ama tabi bazı kişiler kendi yolsuzluk ses kayıtlarının sahte olduğunu kanıtlamak için Tübitak'ın başına hayvanat bahçesi müdürü koyarsa bir adım bile ilerlemez bilim!!!

Amerika'dan bir universiteye kabul almak Avrupa'ya gore daha zordur. Hele bir de burs istiyorsan. Direk universite (lisans) nasil okunur bilmiyorum ama master veya doktora yapmak istiyorsan Turkiye'de iyi bir universiteye girmeli ve lisans ortalamani 3.0 veya uzeri tutman gerekecektir. Ayrica TOEFL, GRE gibi sinavlarda iyi not almak gerekecektir. Bunlari saglarsan universiteye basvurma hakki sagliyorsun. Ama universiteye burssuz bile kabul edilecegini garantilemiyor. Amerika'ya tum dunya basvuruyor. O sene basvuran sayisi vs. onemli oluyor. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı