Amfi'den gelen bozuk radyo sesi

dkmn

Hectopat
Yer
Cydonia
Merhaba Technopat ailesi! Başlıktaki gibi ilginç bir problem ile karşı karşıyayım. :D Amfi'yi açtığım zaman özellikle Overdrive kapalı olduğunda kabloyu tutup yukarı falan kaldırdınca ses netliği değişiyor. Eskiden tüplü televizyonlarda kullandığımız kablo antenler gibi pozisyonu değiştikçe sesler de değişiyor. Bu durum ile ilk karşılaştığımda manyetiklerin çektiğini düşünmüştüm ama gitar sesini tamamen düşürsem bile radyo sesleri hiç bozmadan gelmeye devam ediyor. Muhtemelen bunun sebebi evimin 400 metre yukarısında verici-trafoların olması. Bunu engellemenin yolu var mı? Kaliteli bir kablo ile sorun çözülür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar,
Konuyu okuyunca bi gülümsedim, aynı sorunu defalarca gördüm ve iki sebebi olduğunu düşünüyorum.
İlk olarak kullandığın gitarın manyetiklerinin kalitesiz oluşu ikinci olarakta overdrive açtıktan sonra gainin yükselmesi sebebiyle aslında çoğunlukla olan fakat overdrivedan sonra kendini belli etmesi. Bir kablo ile çözülebilir mi sanmıyorum fakat amfinin içini açarak oksitlenmeleri bir temizlemeni öneririm :)

Bazen gitarı farklı yönlere çevirdiğimde gelen radyo sesi değişiyor ama gitar sesini tamamen kısmam rağmen bu nasıl olabilir?Muhtemelen gitarın yönünü çevirirken kablonun hareket etmesinden kaynaklanıyor.Biraz önce gitardan jackı çıkarıp kabloyu havaya kaldırdım ses netliğinde büyük bir artış oldu.

Benim eski 200lük amfimin kafası radyo kanalı çekiyordu aklıma o geldi haber falan yayınlıyordu kafasına göre. Senin sorununun kablodan kaynaklandığını düşünüyorum.

fender jak.jpg

Ben yıllardır bu kabloları kullanıyorum memnunum bir dene istersen.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı