ASRock N68C-S UCC RAM Uyumluluğu ve Teknolojileri Hakkında Detaylı Bilgi

Doğan Aydın

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba forumda yeniyim o yüzden yapacağım yanlışlar için lütfen özür dilerim.

Soruma geçecek olursak benim anakartım ASRock N68C-S UCC Bu anakart hakkında bilgi alabilir miyim ? Birde Bu Anakart'ın BIOS Ayarlarını nasıl yapacağım hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Son Sorum olarak bu anakarta RAM alıcak olursam hangi tür RAM almalıyım ?

Bu OC DNA ne oluyor, Instant Boot ne oluyor ?

Birde şunu sormak istiyorum benim anakartım Win8 İşletim sistemini destekliyor mu ? Birde kutusunda ve sitede DDR3 Ram desteklediği yazıyor. Ben DDR3 Ram aldığım zaman bir sorun teşkil eder mi ?

Sorularıma cevap veren herkese Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapmak istediğiniz BIOS ayarları nedir ? Anakartınız Windows ile uyumlu BIOS ayarları yapılmış şekilde gelir. AHCI modunu açık tutun yeterli.

Anakartınız hem DDR2 hem de DDR3 destekliyor. Dual Channel DDR2 ve DDR3 RAM alıp takabilirsiniz. RAM frekansları ise DDR3'te 1600 MHz, DDR2'de ise 1066 MHz'dir.

OC DNA: Asrock'un overclock ayarlarını kaydedip profil oluşturduğu bir sistemi. Bu profilleri arkadaşlarınız ile paylaşıp kendi aldığınız güzel sonuçları onlara da iletebiliyorsunuz.

Instant Boot: Yine Asrock'un sistemin daha hızlı açılması için geliştirdiği bir teknoloji. Açık olmasında fayda var.

Anakartınız çoğunlukla Windows 8 ile uyumlu. Sürücü sorununuz olursa konu açmanız yeterli.

DDR3 belleğin bağlantılarını yaptıktan sonra RAM çalışmıyor veya sistem açılmıyorsa eski belleği takıp BIOS güncellemesi yapın. BIOS güncellemesi RAM uyumluluğunu artırır.

Selam aleyküm aynı anakart bende var ama hangi tür ekran kartların uyumlu anlamadım yardımcı olursunuz ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı