Anakart Ve İşlemcinin Çalışıp Çalışmadığını Nasıl Anlarım ?

Komega

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum eğer yanlış yere açtıysam şimdiden affola. Arakadaşlar benim sorunum şu elime bir anakart ve üzerinde mevcut olan bir işlemci geçti. Dış görünüşüne baktığımızda baya sağlam gözküyor gerek işlemci yuvasındaki pinler olsun vs herşey yerinde gibi gözküyo. Bende bu boş duracağına çalıştırayım dedım ve bir power sply. ram vs vs. gerekli olan her şeyi taktım. PC'yi çalıştırmayı dedığimde ise ilk başta işlemci fanları bir tur döndü ondan sonra tık diye gitti bi daha da çalıştıramadım sizce ne yapmalıyım anakarttamı sıkıntı var işlemcide mi nasıl anlarım ? Yardımlarınızı bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci güç bağlantısı yaptın mı?

İşlemcinin yanındaki ek güç bağlantı portunu taktınmı dıye soruyosan evet taktım.

Varsa farklı bir güç kaynağı ile deneyebilirsin. Büyük ihtimal güç kaynağında sıkıntı vardır.

Sana söyle söyleyeyim suanda bende 12 tane güç kaynağı bulunuyor ve hepsi çalışıyor ve denendı powerda sıkıntı yok yani :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram veya işlemci denediğin halde aynısı oluyorsa anakartında sıkıntı vardır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı