AOC Agon275QXN/EU alınır mı?

Turbooo

Hectopat
Evet bu monitörü tanıyan bilen birisi var mı? VA paneli nasıldır? Renkleri nasıldır? Ghosting blur vs durumu nasıl? ASUS VG27AQZ ile arada kalmış bir arkadaş soruyor. Amacı hikayeli oyun genellikle.

VA panel potasında çokça önerdiğim bir monitördür.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu incelemesi gayet yeterli ve yorumlar tartışma şeklinde açık. Çoğu yorumu okudum. İnsanların fikirlerini merak ederim çünkü.

FPS oyunu için alınmaz. Fakat hikaye ağırlıklı biri için bence mükemmel bir monitör.

VA panel potasında çokça önerdiğim bir monitördür.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu incelemesi gayet yeterli ve yorumlar tartışma şeklinde açık. Çoğu yorumu okudum. İnsanların fikirlerini merak ederim çünkü.

FPS oyunu için alınmaz. Fakat hikaye ağırlıklı biri için bence mükemmel bir monitör.
Ghostingi huzursuz eder mi göze çok batar mi acaba? Genelde yorumları bizde okuduk çok övülmüş. Dell fiyatı uçmuş gitmişken alternatif Asus ve bundan başka sağlıklı monitör yok sanırım. Asustan da şikayet çok olunca buna yönelmekte fayda var mı acaba diye düşünüyoruz bizde.

Ghostingi huzursuz eder mi göze çok batar mi acaba? Genelde yorumları bizde okuduk çok övülmüş. Dell fiyatı uçmuş gitmişken alternatif ASUS ve bundan başka sağlıklı monitör yok sanırım. ASUS'tan da şikayet çok olunca buna yönelmekte fayda var mı acaba diye düşünüyoruz bizde.

Aynı fikirde olduğumu belirtmek isterim. Sıf bu yüzden AOC fan boyu olduğum şakası yapılıyor.
Tam aksine ben beğenilecek bir monitör olduğu için önerisini yapıyorum.
Evet VA panel ama flat bir yapısı var.
Video'da UFO testi yapılmış. Uyduruk VA panellerin ki gibi ghosting yok.
Daha hafif düzeyde var. Lakin FPS oyunları için önermiyorum. Tepkime süresi görmüşsündür IPS panel gibi düşük değil. VA paneldeki Motion Blur'dan çoğu oyuncu rahatsız olur. Bunlar harici eksik yan bulunmuyor.

Aynı fikirde olduğumu belirtmek isterim. Sıf bu yüzden AOC fan boyu olduğum şakası yapılıyor.
Tam aksine ben beğenilecek bir monitör olduğu için önerisini yapıyorum.
Evet VA panel ama flat bir yapısı var.
Video'da UFO testi yapılmış. Uyduruk VA panellerin ki gibi ghosting yok.
Daha hafif düzeyde var. Lakin FPS oyunları için önermiyorum. Tepkime süresi görmüşsündür IPS panel gibi düşük değil. VA paneldeki Motion Blur'dan çoğu oyuncu rahatsız olur. Bunlar harici eksik yan bulunmuyor.
Hocam 0.8 MPRT mevcut hadi diyelim 1ms olsun ki input lag özelliği ile 2.1 gecikmeye düşüyor. 240Hz olan bu monitörü neden FPS için tavsiye etmiyorsunuz anlamış değilim.

Hocam 0.8 MPRT mevcut hadi diyelim 1ms olsun ki input lag özelliği ile 2.1 gecikmeye düşüyor. 240Hz olan bu monitörü neden FPS için tavsiye etmiyorsunuz anlamış değilim.

Anlattığım konu ms değeri ya da input lag ile alakalı değil.
0,8 ya da 1 ms olamaz bu monitör. Piksel gecişi IPS panelde veya VA panelde o denli hızlı olamaz. 360Hz monitörde dahi görmedim.
OLED panellerin tepkimesi anca oluyor. Bunu dip not olarak veriyorum.

FPS oyuncuları anlık hareket ettiği için görüntü bulaşabilir.
StackPath bak burada BenQ üzerinden detaylıca anlatmışlar.
Bu Motion blur meselesi sadece VA panellerde olmuyor. TN ve IPS panelde de olur.

Agon'un response time grafiğinde olabileceğini düşünüyoruz. Yorumumuz bu şekilde.
Bu onu alınmaz kılmıyor. Değindiğim nokta hard FPS oyuncuları içindir. Sonra monitörü alınca "dır dır" etmesinler diye söylüyorum.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı