Apex Legends Adaptive Resolution FPS Target Nedir?

Silentac

Hectopat
Apex oyununda bu ayar nedir?

Ekran Görüntüsü (11).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Almak istediğiniz FPS değerine göre dinamik çözünürlük ayarlaması yapar. Diyelim ki 60 FPS istiyorsunuz çözünürlüğü yüksek tutarak size bu değeri verebilir, ancak hedef FPS olarak 120 belirlerseniz bu FPS değerine ulaşabilmek için çözünürlüğü daha fazla düşürmek zorunda kalabilir. Yani istediğiniz FPS değerine göre görüntü kalitesini düşürür veya arttırır.

Çözünürlüğünüzü belirlediğiniz FPS değerine ulaşmak için adapte ediyor.

144 FPS ayarlardıysanız ve 100 FPS'e düştüyse görüntü daha düşük kalitede render ediliyor. Mesela ekranınız 1440p ise 1080p veya başka bir çözünürlükte render edilip 1440p'ye çevriliyor. FPS değeriniz yükselirse de gerekli ayar açıksa normalden daha yüksek çözünürlükte render ediyor. DSR gibi yani.

Render edilecek düşük çözünürlük 1920x1080p gibi standart olmak zorunda da değil.

Apex oyununda bu ayar nedir?
Supersampling mi adaptive resolution mı?

Diğerini anlattım. Diğeri sadece çözünürlük belirlenen değerin altına düşerse düşmesin diye çözünürlükten kısıyor. Düşünce tekrar yükseltebiliyor da. Supersampling de FPS değerini aşarsanız çözünürlüğü yükseltiyor.

İkisi birbiriyle bağlantılı. Hedef belirlemeniz sadece altına düşmesini engelliyor, supersampling açmanız da üzerine çıkınca uygun grafiklerin yükseltilmesini sağlıyor.

Supersampling mi adaptive resolution mı?

Diğerini anlattım. Diğeri sadece çözünürlük belirlenen değerin altına düşerse düşmesin diye çözünürlükten kısıyor. Düşünce tekrar yükseltebiliyor da. Supersampling de FPS değerini aşarsanız çözünürlüğü yükseltiyor.

İkisi birbiriyle bağlantılı. Hedef belirlemeniz sadece altına düşmesini engelliyor, supersampling açmanız da üzerine çıkınca uygun grafiklerin yükseltilmesini sağlıyor.
Konuya adaptive resolution yazdım yöneticiler değiştirmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı