Çözüldü APU nasıl kapatabilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Merhabalar rahatsız ettiğim için özür dilerim. Benim bir sorunum var.

Sistemim bu.
  • Ekran kartım: AMD RX 570 4 GB 256 bit.
  • İşlemcim AMD A10 6800k
  • 16 GB DDR3 1600HMZ.
  • 450 güç kaynağı.
Bilgisayar aniden kendini kapatıyor. Onun sorunu da herhalde güç kaynağı.

Tek istediğim CS:GO ile DotA 2 oynama. İşlemci normal olarak kullanmak istiyorum.
Bende ekran kartı var ve gereksiz buluyorum, APU nasıl kapatabilirim?
Ben normal şekilde kullanmak istiyorum işlemci 4 çekirdek olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kendi konusu hariç her konuya bakıyor. Atacağı bir ekran görüntüsü ki onu atsa konuyu çözüldü yapıp kapatacağım çünkü zaten %99 APU'su devre dışı...

Herici ekran kartı takıldığında APU devre dışı kalıyor.
Harici ekran kartı anakarta takılıyken APU zaten görüntü vermiyor.

APU'nun görüntü vermesi için harici ekran kartının anakart üzerinden sökülmesi gerek.
Ben de APU kullandığım da durum böyleydi yine de her ihtimale karşı BIOS üzerinden İnternal Graphics Card'ı Auto'dan disable a almıştım.
Aşağıda ki videoda yapılan işlem gibi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca Recep bey lütfen yorum yaparken 1 tane nokta koymayı unuttuğum in düşen puanımın geri verilmesini talep ediyorum.
Selam ve Sevgiler.
Yanlış bilmiyorsam kasanın arka kısmındaki görüntü kablosunu anakarta değil de ekran kartına bağlarsanız zaten otomatik olarak APU devre dışı kalır ve ekran kartı çalışmaya başlar. Zaten oyunlarda alacağınız performansta bunu belli eder.

Oyun içi ayarlarda ekran kartı seçimi yok mu? Yoksa AMD kontrol panelinden entegre seçmeyip harici seçebilirsiniz o saydığın iki oyunu bu şekilde optimize et oyna.

Kendi konusu hariç her konuya bakıyor. Atacağı bir ekran görüntüsü ki onu atsa konuyu çözüldü yapıp kapatacağım çünkü zaten %99 APU'su devre dışı...

Herici ekran kartı takıldığında APU devre dışı kalıyor.
Harici ekran kartı anakarta takılıyken APU zaten görüntü vermiyor.

APU'nun görüntü vermesi için harici ekran kartının anakart üzerinden sökülmesi gerek.
Ben de APU kullandığım da durum böyleydi yine de her ihtimale karşı BIOS üzerinden İnternal Graphics Card'ı Auto'dan disable a almıştım.
Aşağıda ki videoda yapılan işlem gibi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca Recep bey lütfen yorum yaparken 1 tane nokta koymayı unuttuğum in düşen puanımın geri verilmesini talep ediyorum.
Selam ve Sevgiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı