Arctic Liquid Freezer II 240 vs Corsair iCUE H100 240

Mustafa773

Hectopat
Arkadaşlar dün Arctic Liquid Freezer II 240 siparişi verdim. Sizce iyi bir seçim mi yaptım Corsair'e göre? Anakartımda RGB ve ARGB girişi yok, LED'leri kullanamazdım zaten, Arctic daha performanslı geldi bana. VRAM soğutması da var, şu anki kule tipimde Arctic başarılı bulduğum için aldım markayı.

Son düzenleyen: Moderatör:
5600X için gereksiz olsa da " sıvı soğutma " istiyorsan alınabilir.
Almışsın zaten hayırlı olsun.

Şu anki kule tipim Arctic Freezer 34 e-Sports Duo Black çok iyi soğutucu, Cooler Master'in ML2 240 sogutucusunu bile geçiyor diye biliyorum ama, kasada çok büyük duruyor, ve de ileriye yatırım olsun diye aldım.

5600X için gereksiz olsa da " sıvı soğutma " istiyorsan alınabilir.
Almışsın zaten hayırlı olsun.

Bende arada kalsam Arctic alırdım.
Yanlış hatırlamıyorsam yanında MX-5 macunla birlikte geliyor, güzel.

Evet, hocam bir de kule tipi ile kullanırken, ekran kartının isisinida etkiliyordu kule tipi soğutucu, kasam dar ve ekran kartının backplate'ne yakındı soğutucu, alttan ısıyı karta veriyordu. sıvı soğutmada etkiler mi?

Son düzenleme:
Evet, hocam bir de kule tipi ile kullanırken, ekran kartının isisinida etkiliyordu kule tipi soğutucu kasam dar ve ekran kartının backplate'ne yakındı soğutucu, sıvı soğutmada etkiler mi?
Normal kasalarda işlemci tarafları havadar olduğundan kule fanın başka bir bileşene etkisi yok.

Ancak kasam dar diyorsun bu yüzden sıvı soğutma daha avantajlı olabilir.

Normal kasalarda işlemci tarafları havadar olduğundan kule fanın başka bir bileşene etkisi yok.

Ancak kasam dar diyorsun bu yüzden sıvı soğutma daha avantajlı olabilir.

darkFlash Neo 202 kasa dar bir kasa, kule tipini takarken zaten sinir krizi geçirmiştim, Backplate'e yakın olduğu için alttan ısıyı karta veriyordu, bakalım birkaç güne gelince test ederim kartın ısısını ona göre sonucu yazarım teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı