Arka Ruble ve Arka Göbek Değişimi

dedmouse

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, geçen bahsettiğim arka göbeğimin çanak ve diğer aksamlarının dağıtması sonucunda yeni ruble (kaset göbekler için) ve arka göbek almak istiyorum. Şu an ki rublem vidalı göbek destekliyor ve piyasada vidalı göbek üreten sağlam firma görmedim henüz. O yüzden kaset göbek takmak istiyorum ama hangi parçaların değişmesi gerektiğini bilmiyorum. Okuduğum kadarıyla; arka ruble değişir ise göbeği kasetli yapabiliyoruz. Lafın kısası sizden ricam benim bisikletime uygun bir ruble önermeniz(40 TL civarı). Daha sonrasında arka göbek olarak kasetli göbeklerden Sram'ın bir modelini alacağım.

Not: bisikletim Kron XC 100

Arka set hakkında bazı fotoğraflar:
Mvzjb1.jpg

qWgzad.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu XC100'lerin arka göbek sert kullanmaya hiç gelmiyor, senelerdir bu böyle devam ediyor.
Göbek çanağını kırmak da büyük başarı ister bu arada :)

7X seride kasetli göbek - kasetli ruble bulman zor, var mı bilmiyorum. Sen iyisi mi vidalı sistem devam et, yeni göbeğin örümü için de para harcayacaksın zaten. Aynı Tourney serisi 7X göbek - ruble söyle, ondan taksınlar.

Hatta garantisi varsa götür yapsınlar.

Kaset ve göbek garantiye girmeyecektir büyük ihtimalle. Zaten çalıştığım yerde de XC100 modeli düşük bütçeye hitap etsin diye getiriyorduk. Dayanıklılık gibi bir beklentinizin olmaması lazim bu model için. Bulduğunuz ilk uyumlu parçayı takın geçin ve bisikleti değiştirin derim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı