Arma 3 vs Squad

Arma 3 yıllardır yerinde sayan bir oyun, Squad'a neredeyse 2-3 ayda bir büyük güncellemeler geliyor. Aktif olarak Squad oynuyorum. Arkadaşın olsa da olmasa da güzel bir squada denk gelirsen cidden zevkli oluyor. Üstelik bence Arma'dan daha detaylı noktaları var. Optimizasyon konusuna hiç girmiyorum, Squad kat ve kat daha iyi. Üstelik 100 kişilik savaşlar dönüyor artık sunucularda. 50 vs 50. En son Orta Doğu ülkelerinin karma olduğu bir ordu da eklediler, tadından yenmiyor.

Bana göre Squad çok daha hızlı. Servera gir herhangi bir squada katıl ve savaşa gir, hızlı ve seri. Arma 3'te ise bu çok daha yavaş bana sorarsan. Öncelikle isteklerine uygun bir server bulman gerek eğer oyunda yeniysen baya uğraştırabiliyor ve girdiğim çoğu serverda iletişim çok az olduğundan gennelikle arkadaşsız girdiğimde çok bir zevk alamıyorum ama toplanıp 4-5 kişi Arma girmek cidden çok zevkli oluyor ve o aradığım ortamı buluyorum. Bana göre solo gireceksen Squad ama Arma 3'te çok büyük bir yapım editöründen tutun Role-Play serverlarına kadar kocaman bir dünya Arma 3 ama saf takım oyunu odaklı, iletişim ve dayanışmanın yoğun olduğu bir oyun istiyorsan kesinlikle Squad'ı öneririm.

Geri
Yukarı