Askerlik tecili tekrarlanabilir mi?

barbariand2

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, ben 98 doğumluyum. 2017 senesinde liseden mezun oldum ve aynı yıl içinde askerliğimi tecil ettirdim fakat tecil süresi içerisinde yani 2019 senesinde üniversiteye başladım ve askerliğim 31/12/2026 tarihine kadar otomatik olarak tecil edildi. Bu sene okuduğum yüksekokuldan mezun oldum lakin e-Devlet üzerinde askerliğim hala 31/12/2026 tarihine kadar tecilli gözükmekte, acaba ne yapmam gerekiyor? Tekrar bir tecil hakkım var mı yoksa askere mi gideceğim?

Okul ile ilişkiniz kesildikten sonra tecil tarihi öne çekilebiliyor(yaşadım). Böyle bir durumda diplomayla 1 yıl tecil hakkınız var. Gerçi şartlar ne olursa olsun 1 yıl erteleme hakkınız var.

Hocam ben yüksekokul mezunuyum, 2 yıllık bölüm bitirdim ve yüksekokul mezunları 2 yıl daha tecil edebiliyor diyorlar tekrar bir üniversite okuyup 4 yıla tamamlama planım var. Bir sıkıntı yaşar mıyım?

Hocam ben yüksekokul mezunuyum, 2 yıllık bölüm bitirdim ve yüksekokul mezunları 2 yıl daha tecil edebiliyor diyorlar tekrar bir üniversite okuyup 4 yıla tamamlama planım var. Bir sıkıntı yaşar mıyım?
Yaşıtız. Aynı şeyi düşünüp yapmak için geçen sene diplomam ile tecil ettirdim. Bir sıkıntı yaşamadım. Bu süre zarfında 4 yıllık bir bölüm kazanıp veya DGS ile devam ederseniz otomatik tecil ediliyor.

Yani sorun yaşamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı