Aspire 7 laptopta FPS düşmeleri oluyor

Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
WDC PC SDBPNZ-512G-1114
Ekran kartı
Rtx 3050
İşlemci
Ryzen 5 5625U
Yeni aldığım bilgisayarda anlık FPS düşüşleri mevcut. En basit oyunda bile bu sorun yaşanıyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciye dikkat etmedim kusura bakmayın. Fakat yine de bir oyuncu Laptop'ı için CPU'nun 85 derece olması yüksek mi?

Yüksek tabii ki. Zaten 88-89 civarına gelince kapanır direk genelde.
Bir de hocam ne zamandır kullanıyorsunuz pislikten dolayı fanlar tıkanmış olabilir

ETS 2 orta ayarlarda GPU 60'tayken CPU 95 gördü geçen ve 85 normal ama pcc ye ani kasma getiriyor

PC yeni kanka 3 ay oldu o kadar toz yok gözüküyor fanlar zaten

Vallahi ben anlayamadım hocam termal macundan şüpheleniyorum aslında

Tamam kanka normal ama 70-80'i aşınca PC'ye anlık kasma geliyor

Hocam dediğim gibi. Eğer bu işlerden anlıyorsanız kasayı açıp termal macunu bir kontrol etmelisiniz ondan dolayı değilse de işlemci fanı tam oturmamıştır başka bir açıklaması yok bunun eğer bu işlerden anlamıyorsanız da bir bilgisayarcıya götürün durumu izzah edin o baksın termal macuna vs.

Hocam dediğim gibi. Eğer bu işlerden anlıyorsanız kasayı açıp termal macunu bir kontrol etmelisiniz ondan dolayı değilse de işlemci fanı tam oturmamıştır başka bir açıklaması yok bunun eğer bu işlerden anlamıyorsanız da bir bilgisayarcıya götürün durumu izzah edin o baksın termal macuna vs.
Bugün acer yetkili servise verdim 20 gün içerisinde bakılacak bir arkadaşımda bu sorunu yaşamış ve anakartı değiştirilmiş

Bugün acer yetkili servise verdim 20 gün içerisinde bakılacak bir arkadaşımda bu sorunu yaşamış ve anakartı değiştirilmiş
Arkadaşlar servisi aradım ve sorunun ne olduğunu sordum sorun fan arızasıymış yani acer bana fanı bozuk pc göndermiş

Son düzenleme:

Geri
Yukarı