Asset kullanmak zararlı mı?

m1cope

Kilopat
Unity'e yeni başladım. Daha temel olarak if vs. biliyorum diyebilirim. Yani çok yeni.
Unity'nin Asset Store'unda tonla ücretsiz asset var. Özellikle kodlarla ilgili olanları kullanmak sorun olur mu?
Örneğin karakter hareketleri için internette gördüğüm videoların en basitleri bile karmaşık geliyor şu an. Ama onlara hiç bakmadan hazır FPS karakter kontrol assetleri buldum. Eksik kaldığı yerlere kadar asset kullanmak bir sıkıntı yaratır mı?

Yaşamazsın senin oyunun için uygunsa yapıştır. Ama kendini geliştirmek için bi yazmaya çalışırsan iyi olur.

Yaşamazsın senin oyunun için uygunsa yapıştır. Ama kendini geliştirmek için bi yazmaya çalışırsan iyi olur.
Burada kafama takılan bir şeyler vardı.
Unity öğrenirken bir ya da birden fazla kişiden tutorial izliyorum. Tutorial'de anlatılanlar oyunlardan biraz uzak geliyor.
Bu noktada atıyorum bir FPS controller indirdim hazır asset olarak.
Bunun içindeki kodların neredeyse hiçbirini bilmiyorum.
Baka baka öğrenmek mi doğru seçenek? Nasıl daha efektif öğrenebilirim?

Burada kafama takılan bir şeyler vardı.
Unity öğrenirken bir ya da birden fazla kişiden tutorial izliyorum. Tutorial'de anlatılanlar oyunlardan biraz uzak geliyor.
Bu noktada atıyorum bir FPS controller indirdim hazır asset olarak.
Bunun içindeki kodların neredeyse hiçbirini bilmiyorum.
Baka baka öğrenmek mi doğru seçenek? Nasıl daha efektif öğrenebilirim?
Vidyo daha iyidir. baka baka öğrenemezsin mesela orda if else fln yazar sen sadece ezberlersin vidyo onları anlatır anlarsın ve ezberlenecek birşey değil anlaman lazım

Geri
Yukarı