ASUS GTX 650 Tİ Boost OC İncelemesi

• Herkese merhaba :) Kartı satın almak isteyenlerin aklında bir fikir olması için bu konuyu açma gereği duydum. Kartı Vatan bilgisayar'dan % 25 indirim ile 402 TL'ye aldım. AMD HD 7850 almayı planlıyordum ama ASUS GTX 650 Tİ Boost'un performansı bana daha iyi geldi, ASUS olunca da aldım. Kart gerek özellik olarak gerek de performans olarak GTX 660'a çok yakın. Bunun en büyük nedeni ise 192 Bit veri yolu kullanması. Düz GTX 650'ler 128 Bit veri yolu kullanıyor. ASUS GTX 660'da olduğu gibi GK106 slikon GPU'yu kullanmış. Kart tam yükte 134 Watt güç tüketiyor. ASUS, sisteminizde en az 450 Watt güç kaynağı kullanmanızı tavsiye ediyor. Kutu içeriğini gelecek olursak ; Kullanım klavuzu, Hızlı montaj rehberi, DVI-VGA adaptörü çıkıyor. Direct CU II fan yapısı ile kart fazla ısınmıyor. Boşta 34 derece, yükte ise 66 dereceyi geçtiğini görmedim. Tam yükte iken bile fanlardan ses geldiğini duymadım, fanlar oyunlarda bile düşük devirde çalıştı. 6mm kalınlığında bakırdan imal edilen ısı boruları nikel ile kaplanmış. Kartı elime aldığım zaman ısı boruları küçük gibi geldi ama soğutma konusunda sıkıntı çıkartmıyor. Kart HD 7850 ile kafa kafa performans gösteriyor. 400 TL civarında bütçesi olup PyhsX'in gücünü Nvidia ile hissetmek isteyenler için ASUS GTX 650 Tİ boost OC iyi bir seçim olacaktır. Bilgisayarım eski olduğu için kart en yüksek puanı aldı. Şimdilik sadece Metro testi yaptım, tüm ayarlar very high, anti. 16x açık, Dx 11 aksiyonlu sahnlerde 14 FPS normal sahnelerde ise 21 FPS. Ayarları biraz kısarak FHD çözünürlükte 25 FPS üzeri oynamak mümkün. İşlemcim ekran kartına göre yavaş kalıyor ve FPS düşüşleri yaşıyorum. En kısa zamanda FX 6300 veya FX8320 alarak ekran kartının hakkını vereceğim :D Oyun testleri ilerleyen günlerde konuya eklenecek.

Kart'ın Teknik Özellikleri ;

539dqs1.png

• Test sistemim ;

• Windows 8 PRO 64 Bit, Nvidia 320.49
  • Intel Pentium E6600 3.06 GHz
  • 2x2 GB 1600 MHz CL9 Kingston Hyperx
  • ECS G41T-M9
  • ASUS GTX 650 Ti Boost Oc
  • Samsung S22B350
  • Seagete 500 GB + WD Black 750 GB
  • Aopen M501 + Corsair VS 550 Watt

eVBIEQg.jpg

Kartın Resimleri ;

5yTxpdU.jpg

c8FGXC8.jpg

OmZxITp.jpg

EhgTWtH.jpg

pv7qV5f.jpg

CTwc6VO.jpg

8bdYPDd.jpg

FgCdkLr.jpg

2iDFPau.jpg

n7OY6Px.jpg

w349XKq.jpg

DPIcJjk.jpg

haVifHU.jpg

f31UV8F.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Güle güle kullan. Abisi olan 660 biraz daha uzun ve 3 bakır boru geçiyor. Ama sıcaklıklar aynı senin dediğin gibi. Ama Far Cry 3 de, 20 düşman birden bana ateş ederken, en düşük 45 Fps alıyordum.
Bu kadar fark olması şaşırttı beni :). Tekrardan Hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan kartını.

Güle güle kullan. Abisi olan 660 biraz daha uzun ve 3 bakır boru geçiyor. Ama sıcaklıklar aynı senin dediğin gibi. Ama Far Cry 3 de, 20 düşman birden bana ateş ederken, en düşük 45 Fps alıyordum.
Bu kadar fark olması şaşırttı beni :). Tekrardan Hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan kartını.

Genelleme yaparsak çoğu oyunda 5-10 FPS arası fark var.

OC'yi bas GPU-z ile BIOS'u kaydet. Nibitor ile editle, nvidia bios flash programıyla dos üzerinden flashla. Yanarsa karışmam.:D

- - - Güncellendi - - -

Kartın boost kısmıyla oynarsan oyunlarda sıkıntı yapar Windows'ta yapmaz. En fazla baştan flashlarsın Zaten techpowerupta var hepsi.

Şuan ki haliyle bile yeterli. Hız aşırtma yapınca bile işlemci yüzünden fazla fark etmiyor. Bu arada kötü gözüken resimler Xperia Sola ile, iyi gözükenler ise S2 Plus ile çekildi :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı