Çözüldü ASUS H610M-R onboard girişinden görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf38k

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

ASUS H610M-R model anakartlı bir bilgisayarda, onboard ekran girişi olarak DVI-VGA ve HDMI girişleri var. PCI Express ekran kartı taktığımda normal ekran kartından görüntü alabiliyorum fakat onboard ekran girişlerinden görüntü gelmiyor. Muhtemelen BIOS da bir ayarı var ama bir türlü bulamadım. Üstelik BIOS'u resetledim denedim yine olmadı. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

Çözüm
Merhaba,

ASUS H610M-R model anakartlı bir bilgisayarda, onboard ekran girişi olarak DVI-VGA ve HDMI girişleri var. PCI Express ekran kartı taktığımda normal ekran kartından görüntü alabiliyorum fakat onboard ekran girişlerinden görüntü gelmiyor. Muhtemelen BIOS da bir ayarı var ama bir türlü bulamadım. Üstelik BIOS'u resetledim denedim yine olmadı. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

Onboard yok hocam anakartta.

Intel i3 13100F.

Ve F serisi işlemci görüntü alamazsınız 'F' iGPU olmadığını gösterir.
Merhaba,

Onboard yok hocam anakartta.

Intel i3 13100F.

Ve F serisi işlemci görüntü alamazsınız 'F' iGPU olmadığını gösterir.

Çözüm
Sonunda f olan islemcilerde onboard grafik yok o yuzden anakarttan goruntu alamazsin.

Nasıl yok, başka bir model anakarttan mı bahsediyoruz acaba. Anakart kutusunun üstündeki model aynen şöyle yazıyor. Resimde çekip atabilirim: Prime H610M-R D4eksisi.

Ekran kartsız günlük işler için topladıysan keşke önce foruma danışsaydın, 5600G APU tavsiye ederik.

Ekran kartsız günlük işler için topladıysan keşke önce foruma danışsaydın, 5600G APU tavsiye ederik.

Yok aslında öyle değil, hazır bir kasa alalım dedik, bir firmadan, onları bu şekilde takıp göndermiş. Aslında benim hatam burada işlemciyi araştırmamam, firmanın hatası da bu şekilde işlemci ve anakartı nasıl montaj yapıp birlikte satıyor o da enteresan.

Geri
Yukarı