ASUS M5A78L-M LX3 Anakart Çalışmama Sorunu

Guardian6

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Foruma yeni üye olduğum için yanlış yerde konu açtıysam şimdiden özür dilerim. İnternetten:
Anakart sipariş ettim ve geldi. Eski anakartı çıkarıp yeni anakartı montaj yaptığımızda anakart ışığı yanıyor ama bilgisayar çalışmıyor ve fanlar hiç bir şekilde dönmüyor. 230 Watt civarı PSU'da denendi olmadı. 400 Watt PSU'da denendi yine aynı sorun. Sizce arızalı mı? Ekran kartı, işlemci , RAM, deneme yanılma yöntemleri ile ilgili bir çok seçenekleri denedik sonuç alamadık. Eski anakart çalışırken yeni anakart tepki vermiyor. Uzay montajı olarak anakartı denedik hiçbir tepki alamadık. Ürünü 15 gün içerisinde iade etme hakkım var. Ürün daha dün elime geçti.

Asus müşteri hizmetlerini arayıp teknik destek almak için karşılaştığım sorunu anlattım. Denediğim bütün yöntemleri bir bir yetkili arkadaş anlattı. Bunları denediğimi söylediğim de PSU yetersiz gelebilir dedi , 400 w ayrı bir PSU da denediğimi de söyledim. Kuzey köprüsü ile alakalı bir arıza olabilir dedi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı