Asus M5A99x Evo r2.0'ın onboard ses kartı mı Creative Audigy SE (SB0570) Ses Kartı Mı?

CanSaribal

Kilopat
Evet arkadaşlaar sorum başlıkta görüldüğü gibi. Yeni bi pc topluyorum. Anakart olarak Asus m5a99x evo r2.0 seçtim. Eski, şu an kullandığım takoz masaüstü bilgisayarımda da Everest Ultimate programının dediğine göre Creative Audigy SE (SB0570) ses kartı var. Yeni kasamı toplamaya başlayınca ses kartı olarak onboard mu kullanayım yoksa şuanki bilgisayarımda Creative Audigy SE (SB0570)'i söküp yeni bilgisayarımda mı kullanayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ben de anakart m5a99fx pro var. İkisinin verdiği ses kalitesi açısından fark olduğunu sanmıyorum. Her neyse gittim creative audigy value 7.1 ses kartı aldım. Ertesi gün iade ettim o derece. Kesinlikle anakartımın verdiği ses kalitesi daha iyi idi. Demem o ki ses kartı alacaksan ve fark olsun istiyorsan 400 500 liralık olanlara bakmak zorundasın. Paran varsa veya ses ile profesyonel olarak ilgileneceksen al. Yoksa boşuna para vermiş olursun.

Dostum ben de anakart m5a99fx pro var. İkisinin verdiği ses kalitesi açısından fark olduğunu sanmıyorum. Her neyse gittim creative audigy value 7.1 ses kartı aldım. Ertesi gün iade ettim o derece. Kesinlikle anakartımın verdiği ses kalitesi daha iyi idi. Demem o ki ses kartı alacaksan ve fark olsun istiyorsan 400 500 liralık olanlara bakmak zorundasın. Paran varsa veya ses ile profesyonel olarak ilgileneceksen al. Yoksa boşuna para vermiş olursun.
Cevabın için teşekkürler. Yeni bir ses kartı almayı şimdilik düşünmüyorum. Elimdekiler bana yetiyor ama merak etmiştim bir fark görür müyüm harici ses kart takarsam diye. Bir fark olmuyorsa hiç eski kasayı açıp uğrasmaya bile değmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı