ASUS N550JV Windows 7 sürücüleri

ozkan61

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar

Öncelikle herkese iyi bayramlar.

Benim sorunum şirket aldığı laptopu (ASUS N550JV) nedense windows 8'den windows 7'ye düşürmüş. Şimdi bazı driverlar yok ve win7 uyumlu driver bulamıyorum (ASUS'un sitesinde de win7 uyumlu driverları yok). Bazı programlar var bulduğunu idda eden ancak onlara güvenmiyorum ayrıca paralılar.

Bazılarını bir şekilde buldum ancak usb ile ilgili driverı bulamıyorum. Heryerde bu bilgisayarın usb'leri usb3 diye geçiyor ama nedense aktarım hızı bir süre 60MB/sn devam ettikten sonra 25 MB/sn 'ye düşüyor. Ayrıca usb yuvalarının rengi de siyah :( Driver manager çalıştırdığımda aldığım görüntü şu:

Aygıt Yöneticis.jpg

Ayrıca wi-fi bağlantımda bazen kopmalar oluyor. Aynı modeme bağlı başka bilgisayarlarda bu durum olmuyor. Bu da driver ile ilgili olabilir ancak wi-fi driver bulamıyorum win7 ye uyumlu.

Bana bu driverları bulma konusunda yardım ederseniz çok sevinirim.

İyi günler.

Not: Bilgisayarın içinde bazı yüklü program ve bilgiler olduğundan format işine bulaşmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir de böyle aptal şirketler var, programlarını güncellemek yerine laptopun işletim sistemini düşüren. Donanım Kimliği ile tek tek bulacaksınız: Donanım Kimliği ile sürücüleri bulun

Tavsiyem cihaza 7 yükleyen salak IT departmanına verin onlar yapsın.

Recep Bey, hızlı cevap için teşekkürler.

Bu şekilde arama yapmıştım ancak bu yöntemden emin olmadığım için üstünkörü arama yapmıştım ancak şimdi daha detaylı aradım ama yinede sonuç aynı. 1-2 yerde buldum ancak onlar da yüklenmiyor. " Bilgisayarınız Minimum gereksinimleri karşılamıyor " şeklinde hatalar alıyorum.

Aşağıda USB 'nin donanım id'si var. Ben mi bulamıyorum anlamadım.
ZXLke3.png

doğru :D acemiliğime verin

PCI\VEN_8086&DEV_8C31&SUBSYS_11CD1043&REV_05
PCI\VEN_8086&DEV_8C31&SUBSYS_11CD1043
PCI\VEN_8086&DEV_8C31&CC_0C0330
PCI\VEN_8086&DEV_8C31&CC_0C03

Ahmet bey,

Teşekkürler. Dediğiniz gibi indirdim yükledim sorun halloldu. Ancak galiba benim usb ler usb 2 çünkü hız 30mb/sn'yi geçmiyor. Yeni çıkmış bir bilgisayara nasıl usb 2 koyarlar ve 1 tane bile usb 3 olmaz anlamaıyorum. Neyse şirket almış beni bağlamaz sonuçta.

Neyse yardımlarınız için teşekküler benim için çok hızlı bir çözüm oldu.

Ahmet bey,

Teşekkürler. Dediğiniz gibi indirdim yükledim sorun halloldu.

Bende de aynı sıkıntı var. O sayfa bi exe dosyası ile Google reklamları sunuyor. Nereye basarak indirdiniz? O exe programı mı indiriyoruz sürücü bulsun diye?

Düzenleme: Tamam indi. Üye olamamışım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı