Asus P5QL PRO anakarta ekran kartı tavsiyesi

cenker

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayarımı biraz elden geçireyim dedim. 500 TL civarında bir bütçeye sahibim. 400W' lık güç kaynağım var ve Asus P5QL PRO ana kartım var. İşlemcimi de değiştireceğim için bütçe direk olarak 200 TL ye düşüyor. İ3 almayı düşündüm çünkü. Yani 200 TL ye bir ekran kartı almak istiyorum. Sizce hangisini almalıyım? Ve bu güç kaynağı bana yeter mi?

NOT: Şu anki işlemcim: İnter Core2 Duo. Ekran kartım: Nvidia Geforce 9400.

Yanlış bilmiyorsam anakartın Intel i3'ü desteklemiyor. Sanırım bütçeni biraz arttırıp, anakart'ı değiştirip, AMD bir işlemci ile, ekran kartı alman olacak. En azından böyle olmalı diye düşünüyorum.

Yanlış bilmiyorsam anakartın Intel i3'ü desteklemiyor. Sanırım bütçeni biraz arttırıp, anakart'ı değiştirip, AMD bir işlemci ile, ekran kartı alman olacak. En azından böyle olmalı diye düşünüyorum.

O zaman sırayla almam gerekiyor. Malum öğrenciyiz. Bu ay 200 TL civarında bir ekran kartı alsam daha sonra anakartı değiştirip yaza kadar bu işlemciyi kullansam? Yazında iyi bir işlemci alsam?

İşlemci olarak Pentium G2020 al. İ3 ile arasındaki fark sadece Hyper-Treading omayışı. Anakartıda 100 tl'ye H61 alarak ekran kartına bir şanş vermiş olursun bence. ;) 4 GB Ram bu sisteme yeterli gelir bence ama 8 GB alırsan daha iyi olur zira sadece 2 Ram slotu var. 350 TL fiyatla bulabilirsen, HD 7850 1GB yada en iyisi yeni piyasaya çıkmış olan HD 7790 ile GTX 650 Ti Boost birini şeçebilirsin.

O anakart için en ideal çözüm CORE2 QUAD serisidir. Önerim ise Q9550 dir. Eğer bulabilirsen. Yeni nesil işlemcileri desteklemez. Aslında CORE2 EXTREME işlemci desteği var ama bu işlemciler hem pahalıdır hem de zor bulunmaktadır.
Şu haliyle yapılabilecek en ideal upgrade uygun bir ekran kartı ve PSU temin etmektir.
Önerim ileriye yönelik düşünürsen GTX 660. Bütçeyi aşabilir. Ama ilerde de kullanabilirsin. 7850 türü bir ekran kartı alırsan 2 sene kadar kullanabilirsin.
İyi bir PSU Takribi 150 TL ile 550W civarı temin edilebilir.

Bu sistemi almalısın bence. Bundan daha aşagısı tavsi edimez.

nova_pc1.gif
Karanfil Sok. No: 18 /10 - Kızılay- ANKARA
TEL: 312 418 68 83 - 417 09 63
WEB : .:.Nova Bilgisayar.:. : Teknoloji Rehberiniz
MAIL: [email protected]

Tarih :
27.03.2013 00:49:09
CPU:​
73 $ ( 133,23 TL)
ANAKART:​
56 $ ( 102,20 TL)
BELLEK - RAM:​
41 $ ( 74,83 TL)
EKRAN KARTI:​
139 $ ( 253,68 TL)

TOPLAM :​
563,93 TL​
KDV (%18) :​
101,51​
NAKİT / HAVALE (TL) : 665,43 TL

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı