Asus Radeon HD 6950 Çift DVI Portundan Görüntü Alma

rakibim007

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Kasamın içinde Asus Radeon 6950 var. 2 adet DVI girişi 4 adet HDMI girişi var. DVI girişlerinden 1.sinde görüntü geliyor ekrana ama 2.sine takarsam gelmiyor. Geçenlerde başka bir monitörü daha bağladım oraya ona da görüntü gelmedi.

Dikkatli baktığımda yanında 2 yazı yazıyordu. SL DVI ve DL DVI. Single line ve dual line anlamına geliyormuş sanırım. DL DVI'la ilgili aratınca birkaç kablo çeşitine denk geldim. 2 DVI kablosunu birleştirip tek bir girişe girmesini sağlayan kablolar gibi. Ek olarak birkaç resim yükleyeceğim dediğimi zaten daha iyi anlamış olacaksınız.

Acaba aranızda bilgili olan varsa bu SL ve DL'nin tam olarak anlamını açıklayabilir misiniz ? Ve ben bu ekran kartımda çift monitör kullanmak için ne yapmalıyım şimdi ? HDMI'a çevirici kablo mu almak zorundayım ?

11267332_884056451631685_2052543791_n[1].jpg

asus_hd6950_dc2_002[1].jpg

fwg8xRu2a2YyWqNS_500.jpg

Son resime baktığımız zaman DVI'ların birisinin üstünde VGA yazıyor. Bu VGA desteği var mı demek ? Diğer o kutu içine alınmış DVI ve HDMI girişleri farklı bir giriş mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
DVI portlarının hepsi analog sinyal vermez. Bu bağlamda o ekran kartına iki tane VGA monitör bağlayamazsın. Analog sinyal vermeyen DVI portuna dönüştürücü de taksan bir işe yaramaz. Çünkü dönüştürücü pasiftir ve sadece ilgili pinleri bağlar. DisplayPort destekli bir monitör edin.

Ya da DVI'dan HDMI'a dönüştürücü de iş görür.

DisplayPort destekli bir monitörüm olmasada önce VGA'yı DVI'ya sonrada DVI'ı HDMI'a çevirerek bu sorunu halledebilir miyim yani ? Peki şu cihaz derdime çare olur mu ?
hdmi.PNG

Bu arada sanırım bu cihaz olmaz DDVI diyor o dual olan değil mi ? pin sayısı biraz farklı ?

Dual Link DVI'dan sadece VGA'ya dönüştürücüyle kullanabiliyorsunuz. Yani diğerinden görüntü gelmemesinin sebebi bu.
Attığım resimdeki çevirici işimi görür mü peki ?

DVI portlarının hepsi analog sinyal vermez. Bu bağlamda o ekran kartına iki tane VGA monitör bağlayamazsın. Analog sinyal vermeyen DVI portuna dönüştürücü de taksan bir işe yaramaz. Çünkü dönüştürücü pasiftir ve sadece ilgili pinleri bağlar. DisplayPort destekli bir monitör edin.

Ya da DVI'dan HDMI'a dönüştürücü de iş görür.
@Recep Baltaş etiket nasıl yapılıyor bilmiyorum sitede yeniyim. Acaba attığım çevirici işimi görür mü ?

Bilgisi olan yok mu acaba ? :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı