ASUS ROG G750JS-DS71 vs MSI GS70 2PE STEALTH PRO

Asus gerçekten çok kalın ve ağır, MSI ise çok ince bu yönden MSI büyük fark atıyor ancak soğutma konusunda her ne kadar soğutma sistemi iyide olsa bir oyuncuysan sabahtan akşama kadar oynamayı düşünüyorsan MSI biraz sıkıntılı olabilir.

Asus gerçekten çok kalın ve ağır, MSI ise çok ince bu yönden MSI büyük fark atıyor ancak soğutma konusunda her ne kadar soğutma sistemi iyide olsa bir oyuncuysan sabahtan akşama kadar oynamayı düşünüyorsan MSI biraz sıkıntılı olabilir.

Bu sorunu bir soğutucu alıp çözme şansı var kullanıcının ama kalınlık ve ağırlık elleri kolları bağlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunu bir soğutucu alıp çözme şansı var kullanıcının ama kalınlık ve ağırlık elleri kolları bağlıyor.

Soğutucu ile çözmen biraz zor. GS modellerinde Macbook'larda yapılan şekilde anakart diğer bilgisayarlara göre ters yerleştirilmiş. Yani işlemci ve grafik kartı üst kısma bakıyor bu nedenle aşağıdan hava üfleyen bir soğutucu çok fazla bir fark yaratmayacaktır.
Nasıl ki, MSI'da DVD okuyucu olmaması sorun olmuyorsa, Asus'ta da HDD 5400rpm olması nedeniyle sorun olmamalı ki HDD değiştirilen bir şey. Ayrıca zaten herşeyi SSD'ye kuruyorsunuz. 150-200TL bir kaç ay sonra verip 7200rpm Scorpio Black alınabilir, canavar gibi performans alınır.

Öncelikle bilgisayarı çok taşıyan biriyseniz Asus ciddi bir sorun yaşatacaktır size. Ama genelde evde olursanız veya arabanız varsa ve bu nedenle bilgisayarı evden arabaya gidene kadar taşıyorsanız o zaman Asus sorun oluşturmaz. Kasa kalınlığı nedeniyle Asus'un sıcağı hissettirmeyeceğini düşünüyorum ancak MSI'ın 4 çıkışlı alüminyum yaprakları koyması kafamı karıştırıyor soğutması konusunda.

Fiyat konusunda arada sanırım 300-400TL gibi bir fark var. Asus'un tipi çok daha güzel olduğu için Asus'u tercih ederim. Ancak GS modeli değil de, diğer GT modeli olsa GT modelini seçebilirdim çünkü altına bir soğutucu koyduğunuzda ciddi bir soğutma sağlar. GT ve GE modellerinde alt tarafta fanların altı ve bakır boruların olduğu bölgelere direk hava geçebiliyor. Eğer ısınır diye korkuyorsan GS modeline, aynı fiyatlardaki GT modelleriyle karşılaştırmalısın Asus'u.

Ayrıca insanoğlunun doğasında var, hangisini alırsan al aklın hep ötekinde kalacak. Aldığın bilgisayardan çok memnun olsan bile :)

Mrtsnr adlı arkadaşımızın söylediklerini söylemeye çalıştım HDD değiştirebilirsin ama MSI'a optik sürücü ekleyemezsin ve soğutma konusunda kesinlikle kıyaslanamaz. Asus g750 modelleri soğutma için özel olarak tasarlanan modeller her ne kadar mobilitesi GS serisi kadar olmasa sonuçta evde olacaksan ya da arada sırada başka yere götüreceksen Asus daha uygun tasarım açısından da gayet iyi bütün gün kullanacaksan kısa bir süre sonra sıcaklık sorunu baş gösterecektir. Sayın Recep Baltaş ve Ali Güngör yaptıkları incelemede çift fanı gördüm ve yetersiz buldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu linkler karşılaştırmada yararlı olacaktır: ASUS ROG G750JS-DS71 >>> MSI GS70 2PE STEALTH PRO
25 dereceye varan fark var kimi yerde. ASUS soğutma farkıyla her türlü oyunda MSI'dan daha iyi performans verir emin olun. ASUS ROG G750JS-DS71 kullanıyorum, MSI GS70 2PE STEALTH PRO deneyimim hiç olmadı fakat ben de bilgisayarı linkteki değerlendirmelere göre aldım. 1 ay boyunca derinlemesine araştırıp, birçok forumda birçok bilişim websitesinde her türlü ayrıntıya ulaşıp ASUS ROG G750JS-DS71 'e karar verdim ve satın aldım.
Asus G750JS-T4064H Gaming Notebook Review - NotebookCheck.net Reviews
MSI GS70-2PEi71611 Notebook Review - NotebookCheck.net Reviews

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı