ASUS TUF Gaming VG247Q1A monitörde ghosting var

berkay975b

Decapat
Daha fazla  
Monitör
ASUS TUF Gaming VG247Q1A
ASUS TUF Gaming VG247Q1A Trendyol'dan aldım ve kurdum da bir gün oldu monitörü açar açmaz işlem yaptığım anda fark ettim mouse imlecinin arkasında gölgesi geliyor resmen ghosting testi yaptım acaba bu doğal bir şey mi yoksa bana mı öyle geliyor anlamadım ne yapmam lazım.
Ghosting testini buraya paylaşıyorum görüşlerinizi yazarsınız ne yapamam gerektiği ile ilgili sevinirim.
Monitörü laptopuma bağladım özellikleri ryzrn 7 5800H ekran kartı RX6600M 32 GB var gayet güzel bir laptop kabloda sorun olabilir mi diye düşündüm kablo değiştim gene aynı? Ne yapmam lazım öneriniz nedir?
Monitör 165Hz normalde ben 144Hz kullanıyorum HDMI ile bağladım için.

Dosya Ekleri

• 04d60eb5-79a2-4683-8975-338e6583d677.jpg
    04d60eb5-79a2-4683-8975-338e6583d677.jpg
    101,8 KB · Görüntüleme: 103
VA panellerdeki panel kalitesizliğinden dolayı bu kronik bir sorundur bu sorunu yaşamayan yoktur VA panel alıpta. IPS'lerde de panel baskısının kalitesizliğinden ışık sızması kronik sorunu olur. İade edebiliyorsanız edin yada satıp IPS'e geçin.

ASUS TUF Gaming VG247Q1A Trendyol'dan aldım ve kurdum da bir gün oldu monitörü açar açmaz işlem yaptığım anda fark ettim mouse imlecinin arkasında gölgesi geliyor resmen ghosting testi yaptım acaba bu doğal bir şey mi yoksa bana mı öyle geliyor anlamadım ne yapmam lazım.
Ghosting testini buraya paylaşıyorum görüşlerinizi yazarsınız ne yapamam gerektiği ile ilgili sevinirim.
Monitörü laptopuma bağladım özellikleri ryzrn 7 5800H ekran kartı RX6600M 32 GB var gayet güzel bir laptop kabloda sorun olabilir mi diye düşündüm kablo değiştim gene aynı? Ne yapmam lazım öneriniz nedir?

VA panel. İade edip IPS geçebilirsiniz.

Aynı sorundan mütevvellit monitörümü garantiye gönderdim aynı monitör.

Sonuç alabildinizmi bende yeni aldım ona göre servise vereceğim.

Şu an garanti aşamasındayım ayın 3'ünde servise ulaştı UPS gelip evimden aldı bugün sordurmak için aradım duruma göre normalde Trendyol'da iade hakkım olmadığı için 14 gün geçtiği için eğer onarım bir sonuç vermez ise size iade için gerekli raporu vereceğiz bu şekilde ya değişim ya da iade yapabilirsiniz dediler cihazım 1 aylık aşağı yukarı.

Sonuç alabildinizmi bende yeni aldım ona göre servise vereceğim.

Büyük ihtimalle benimle aynı satıcıdan aldınız ürünü betaplus firmasından yorumlarında hep ghostingden dolayı iade veya değişim mümkün değil diyorlar geri gönderiyorlar eğer iade etmeyi bile düşünüceksen garantiye yolla servisin kullanılamaz ya da kusurlu olduğuna dair rapor isteyecekler cihazını çok geçmeden bende öyle yaptım önümüzdeki günlerde garanti konusunda aldığım sonucu inceleme olarak paylaştığımda etiketlerim ya da buraya yazarım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı