ASUS TUF Gaming VG249QM1A alınır mı?

Yadigar PC

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: İntel i5-11400f, Soğutucu: ID-COOLING SE-214-XT, Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 6700 10 GB, RAM:16 GB DDR4 3200 MHZ T-FORCE VULCAN Z RED 8GBx2, Anakart:ASUS PRIME H510M-E DDR4 mATX 1200p, SSD: 512 GB APACER M.2 PCIe SSD, Kasa: CORASIR SPEC-05, PSU: CORSHAIR CV650 80+ BRONZE
Halihazırda Dell 23,8 inç IPS 165 Hz monitörünü almayı düşünüyordum ancak bu monitör de oldukça dikkatimi çekti. ASUS TUF serisi monitörlerin oldukça sorunlu olduğunu forumda ve birçok yerde okumuştum. Kullananların görüşlerine ve tavsiyelerine açığım.

Halihazırda Dell 23,8 inç IPS 165 Hz monitörünü almayı düşünüyordum ancak bu monitör de oldukça dikkatimi çekti. ASUS TUF serisi monitörlerin oldukça sorunlu olduğunu forumda ve birçok yerde okumuştum. Kullananların görüşlerine ve tavsiyelerine açığım.
Alınır hocam. Sorun olarak kronik sorunu mu olduğunu söylüyorsunuz yoksa herkesin kişisel sorunlarından mı bahsediyorsunuz?

Alınır hocam. Sorun olarak kronik sorunu mu olduğunu söylüyorsunuz yoksa herkesin kişisel sorunlarından mı bahsediyorsunuz?
Genel olarak monitörlerinde sarı rengi doğru verememe ve ölü piksel ile ilgili sıkıntılı yorumlar okudum. Malum aldıktan sonra dönüşü olmadığı için insan bir tereddüt ediyor

Genel olarak monitörlerinde sarı rengi doğru verememe ve ölü piksel ile ilgili sıkıntılı yorumlar okudum. Malum aldıktan sonra dönüşü olmadığı için insan bir tereddüt ediyor
Bunları ürünü aldıktan sonra kontrol edip bakmanız gerek şeyler oluyor. Testleri uygulayıp sorunu var mı yok mu bakmanız gerek. Eğer varsa iade veya değişim talep etmelisiniz.

Bu arada yazdığınızı ilk fark etmedim Dell monitör konusunda baya önerilen bir marka. Onu tercih etmeniz daha iyi olur. İkisinin özellikleri de hemen hemen aynı sanırsam. Dell tercih etmeniz daha iyi olur.

Dell ve ASUS'un bu monitörü çok uçuk kaçık monitör değiller. Sıf fiyatından dolayı alt segment kitleye hitap etse bile teknik özellikleri monitörcüleri tatmin etmiyor.
Fakat ASUS fiyat ve model sayısı bakımından çoğu alanda boy gösterdiği için sorunlarını daha çok duyuyoruz. Günce en 10 tane TUF serisinden soru geliyor. Dell'e bakıyorum daha az.
Kısaca ikisi de size aynı hissi verir. Fark etmeden alabilirsiniz.

Benzer bir konuya denk geldim bugün. Aynı mesajı yazmak yerine alıntılıyorum:
VG249QM1A, VG259QM'in aynısı sadece daha düşük fiyatlısı. Kullanılan malzemelerden kısmışlardır. 2'si de native 240 Hz olduğu halde tek tuşla overclockla biri 270 diğeri 280 Hz'e çıktığı için böyle satılıyor. VG259QM bile kaliteli bir model değil. LCD modülü çok ucuz. VG249Q1MA modelini düşünmek bile istemiyorum. Sonuç olarak, 2'sini de önermiyorum.

Bunlar yerine şunu öneririm:
https://www.hepsiburada.com/aoc-24g...fhd-ips-monitor-p-HBCV000015YHJ4?magaza=Aptek
Kısacası, bu modeller yerine AOC 24G2ZE çok daha iyi olur.

Geri
Yukarı