ASUS TUF laptop için Wi-Fi kartı önerisi

aliwild517

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Tıp Öğrencisi
ASUS TUF A15/F15 laptoplardaki 2 Wi-Fi kartının da kronik problemli olduğunu biliyorsunuzdur. Bendeki Realtek 8822CE artık iyice saçmalamaya başladı dakika başı Wi-Fi'den atıyor. İşlemcim Ryzen 7 4800H, bu işlemciye Intel AX200'ün uygun olduğunu gördüm ama satılan bir yer bulamadım. Başka uyumlu Intel Wi-Fi kartları biliyorsanız önerilerinizi bekliyorum.

Hocam yeni laptoplar için bir şey diyemem ama öncesinde laptop BIOS'larında üretici kilidi olduğundan Wi-Fi kartı değişimlerinde laptopun açılmadığı veya donduğu hakkında konular oluyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yeni laptoplar için bir şey diyemem ama öncesinde laptop BIOS'larında üretici kilidi olduğundan Wi-Fi kartı değişimlerinde laptopun açılmadığı veya donduğu hakkında konular oluyordu.

Reddit'te de araştırdım AX200 herhangi bir problem yaratmıyor gibi gözüküyor herkes onu takmış çünkü bu laptopa. Zaten cihaz 3 yıllık yeni sayılır yani.

Bende F15'te aynı sorunu yaşıyordum Intel AX200NGW almıştım. Cihazda MediaTek MT7921 vardı sorunu yaşatan.

AX200NGW bulabildim fiyatı size nasıl gelir bilemem. 300₺'e almıştım zamanında.

AX200 arıyordum ben de zaten bir türlü bulamadım çok teşekkür ederim hocam. Hocam bu arada AX210'u da gördüm 50 TL daha pahalı. AX210'un Ryzen işlemciyle çalışıp çalışmadığına dair bir bilginiz var mı?

ASUS TUF A15/F15 laptoplardaki 2 Wi-Fi kartının da kronik problemli olduğunu biliyorsunuzdur. Bendeki Realtek 8822CE artık iyice saçmalamaya başladı dakika başı Wi-Fi'den atıyor. İşlemcim Ryzen 7 4800H, bu işlemciye Intel AX200'ün uygun olduğunu gördüm ama satılan bir yer bulamadım. Başka uyumlu Intel Wi-Fi kartları biliyorsanız önerilerinizi bekliyorum.
Hocam ben Asus tuf f15 fx506hf kodlu laptop'u alacağım bunda aynı sorun var mı? Hiç denk gelmedim üstünde Wi-Fi 6(802.11ax) gösteriyor Asus'un sitesinde.

Ben de F15'de aynı sorunu yaşıyordum Intel AX200NGW almıştım. Cihazda MediaTek MT7921 vardı sorunu yaşatan.

AX200NGW bulabildim fiyatı size nasıl gelir bilemem. 300₺'e almıştım zamanında.
Memnun musunuz ? Realtek 8852be wifi kartım var. Tam bir çöp. ara ara kopup geri geliyor acilen değişim gerek lanet olası kronik sorunlar... Ürün garantili servislerine yollayıp kendilerine uygun wifi kartı mı seçtireceğiz ?

Geri
Yukarı