Asus X550JX-XX099D Kullanıcı İncelemesi

Merhaba yaklaşık 1 hafta önce bu bilgisayarı aldım. Bu bilgisayarı almak isteyen arkadaşları bilgilendirmek amacı ile yazıyorum.
Tasarımın güzelliği kişiden kişiye göre değişebiliyor fakat bu bilgisayarın tasarımı beni tatmin etmeye yetti.
Kasasının sağlamlığı konusunda biraz eksikleri var. Klavyede yazı yazarken klavyenin arasındaki yerler içeri gömülüyor buda rahat yazı yazmayı engelliyor. Klavyesindeki tuşlar birbirine çok yakın biraz daha aralarında boşluk olabilirdi.
Ekranı da aynı şekilde oyuncak gibi elimde kalcak diye korkuyorum. En zayıf noktası ekranı sanırım.
Oyun performansı ise gayet güzel. Şimdiye kadar GTA 5, Assassin's Creed: Revelations, Payday 2, CS:GO oynayabildim. Oyunlarda oyun bilgisayarı olmamasına rağmen gayet güzel performans veriyor.
Soğutma konusunda ise derecesine bakmadım ama 40 dakika oyun sonunda el yakacak kadar ısınıyor fakat oyun performansını etkilemiyor. Oyundan çıktıktan 5 dakika sonra bilgisayar hemen kendini soğutma anlamında topluyor. Çok oyun oynayan biri iseniz soğutucu ile kullanmanız lazım.
Bilgisayarın içindeki HDD çok yetersiz. 5400 rpm olmasından dolayı gerek açılış gerek oyunların açılış süreleri biraz uzun. UEFİ Windows 10 kurdum açılış süresi yaklaşık 14 saniye. Bir SSD alınması şart.
Bilgisayarın sesi ise gayet net ve yeterli.
Wi-Fi performansı ise gayet iyi.
Touchpad ise berbat hiç kullanışlı olmamış touchpad.
Almak isteyen arkadaşlar aklında bir soru varsa seve seve cevaplarım.
Not: Bilgisayarı alırken Kingston 4 GB 1600 MHz DDR3 low version RAM eklettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnceleme için sağolun ancak taucpad'e kötü deme kdoğru olmaz sadece alışması zor yaklaşık 2 yıldır asus'un tauchpad'ini kullanıyorum kabosuz fareyi unuttum biraz alışınca anlıuyorsunuz ki 2li 3lü kaydırmalar gerçekten pc kullanımını çok kolaylaştırıyor.
Bende yaklaşık 3 yıldır eski bilgisayarımı touchpad ile kullandım fakat bu laptopta eski bilgisayarım kadar kullanışlı bir touchpad yok.
Güzel inceleme olmuş eline sağlık
Teşekkürler böyle güzel yorumlar okumak iyi oluyor.(y)

Hocam ellerinize sağlık, bu seriye büyük ilgi duyuyorum. İlk fırsatta alacağım inşallah. Bir de Max Bellek 12gb değil mi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı