Attention Required Hatası

kelt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba iyi forumlar. Benim çok enteresan bir sorunum var her şeyi denedim ama sorunuma çözüm olmadı. Sorun attention required one more step hatası. Hiç bir şekilde bu sorun düzeltilemedi.
Bir kaç ay önce bu sorunla karşılaştım ve baya uğraştım çözemedim sonra birden kendiliğinden sorun çözüme kavuştu. Bunun üzerine bilgisayar garantiye gitti format atıldı ben gelince attım temiz kurulum ile bilgisayarı baştan kurdum. 2 hafta rahat geçirdikten sonra hop bu sorun tekrar hortladı.(bilgisayarda yavaşlama sorunu vardı onu halletmek için götürmüştüm). Bu bazı sitelerde benim resim seçmemi istiyor. Bu gerçekten uzun vadede rahatsızlık veriyor bunu bir türlü çözüme kavuşturamadım. İnternette verilen her yöntemi denedim.

1-)Honeypot sitesinden IP'mi whitelist'e aldırdım şu an whitelistte.
2-)Host dosyalarını sildim denedim internette verilenlerle değiştirdim.
3-)Sistemi çalışan zamana geri yükledim.
4-)5 6 kez lan internet driverını silip kurdum.(Burada bir sorun var.)

Baştan belirteyim kablosuz bağlanan telefonumda böyle bir sorun yok. Sadece bilgisyaarımda var bu sorun.(Başka bilgisayarlarla kablosuz denedim çalıştı.)
Sorun şu intel driver utility ile her kontrol ettiğimde lan driverım eski sürüm olduğunu görüyorum yeni sürümü indirip kuruyorum ve tekrar kontrol ettiğimde yine aynı eski sürüm olduğu uyarısını alıyorum. ASUS'un kendi sitesinden gerekli driver ile de denedim sorunum çözülmedi. Formattan sonra sorunun hortlaması formatında çözüm olmadığını gösteriyor. (İnternet sağlayıcım kentnet ama sağlayıcı sıkıntısı olsaydı kablosuzda da bu sıkıntıyı yaşardım diye düşünüyorum).

Yardımcı olabilecek var mı verdiği rahatsızlığın dışında DBX gibi sitelerden bir şey de izleyemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ne varsa denedim ama sanırım IP ile ilgili. Arıza kontrolü bıraktım gelince çözerler umarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı