B150m Bazooka Bilgisayar Kitlenme Sorunu

judgmennt

Kilopat
Yer
Bilecik
Sistem Özellikleri;
Msi b150m bazooka
Msi gtx 750ti
i5 6500
8gb corsair vengeance ram
Wd blue 1tb hdd
Zalman r1 600w dahili psulu kasa
Ayriyetten wifi kartı yerine usbli airties wifisi kullanıyorum
Bilgisayar oyun oynarken dızzt sesi gelip kilitleniyor ve reset tuşu dahil hiçbir tuş çalışmıyor. Powera basılı tutarak kapatabiliyorum anca.
Alalı daha 2 ay oldu olmadı. İlk zamanlarda yapıyordu 1 ay önce vatana verdik garantiye psusu bozuk diye değiştirip geri yolladılar. Geleli 1 hafta oldu yine aynı problemi yapıyor. 1 hafta boyunca aynı şekilde hiçbir fark olmadan aynı oyunları oynayarak (dota2,h1z1 vb.) kullandım bilgisayarı. Dün yine kitlendi bilgisayar.
Yardımlarınızı bekliyorum. Çok sinir bozucu bir durum. Nadiren yapıyor ama ne zaman yapacağını bilmediğimden her an kapanıcakmış gibi oynuyorum oyunları.

Bios güncelle, Wifi aygıtını çıkart, Wifi sürücülerini sil Ethernet ile bilgisayarı bağla.
Wifi aygıtı böyle bir sorun yaratır mı ? Şu an modemin yeri ile bilgisayarın yeri kablo ile bağlamaya müsait değil.
Bios güncellemesini servise yollamadan önce yapmıştım. Yaptıktan sonra yine kitlenmişti.

Ekran kartında herhangi bir overclock işlemi yaptınız mı? Yaptıysanız eski haline getirin birde öyle deneyin ve başka bir ekran kartınız var ise onunla bi çalıştırmanızı tavsiye ederim.
Overclocksuzken de kitlenmişti. Şuan overclocklu kullanıyorum. Ne zaman kitlenme yapacağı belli olmuyor. Çok ilginç bir durum bazen 2 hafta hiç kitlenmiyor, bazen 3 günde 1 kitleniyor.
Deneyebileceğim başka bir ekran kartı yok ama yaza doğru bir ekran kartı almayı düşünüyorum.

Bir türlü kafama yatmadı niye bilgisayarı kitlesinki wifi kartı ?
Ayakkabın var ama gidemiyorum diyorsun ama bende şöyle diyorum "ayakkabının altında yapıştırıcı sürülmüş". Sen yine diyorsun ama benim ayakkabım var.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı