B450 Plus Gaming'den B550 girişi seviyesi anakarta geçilir mi?

Bütçe
3000

oceanfox

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 2x8GB 3000Mhz Dual Ram
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba arkadaşlar, iyi geceleriniz olsun. Arkadaşım sisteminde ufak çaplı güncellemeler yapıyor. B650'ye geçmeye maalesef işlemci, RAM masrafı da olacağı için bütçesi yetmiyor. Kendisi ASUS TUF B450 Plus Gaming anakart kullanıyor. B550 türü bir anakarta geçmeli mi? Ve geçerse öneriniz nedir? Sorumuz bu.

Bütçe: 3000.
İşlemci: Ryzen 5 5600.
Anakart: ASUS TUF B450 Plus Gaming.
RAM: 2x8GB 3000MHz Corsair Dual RAM.
Ekran kartı: RX 7800 XT (işlemcisi 1080P'de darboğaz yapabiliyor, biliyoruz ama zaten bu işlemciye parası zar zor yetti). İleride 2K monitör ile darboğazı çözer.

Kendisi sorduğu için size danışmak istedim. Cevaplarınızı bekliyorum.

Vallahi elinde AM4 soket anakartı olan kişilere tavsiye elinizde olanı gittiği yere kadar kullanın ileride AM5'e geçersiniz zaten AM4 sokete 5. nesile kadar tüm işlemcileri takarsınız tek fark B550'den PCI sürümü ama çok ta takılmalık bir sorun değil.

Merhaba arkadaşlar, iyi geceleriniz olsun. Arkadaşım sisteminde ufak çaplı güncellemeler yapıyor. B650'ye geçmeye maalesef işlemci, RAM masrafı da olacağı için bütçesi yetmiyor. Kendisi ASUS TUF B450 Plus Gaming anakart kullanıyor. B550 türü bir anakarta geçmeli mi? Ve geçerse öneriniz nedir? Sorumuz bu.

Bütçe: 3000.
İşlemci: Ryzen 5 5600.
Anakart: ASUS TUF B450 Plus Gaming.
RAM: 2x8GB 3000MHz Corsair Dual RAM.
Ekran kartı: RX 7800 XT (işlemcisi 1080P'de darboğaz yapabiliyor, biliyoruz ama zaten bu işlemciye parası zar zor yetti). İleride 2K monitör ile darboğazı çözer.

Kendisi sorduğu için size danışmak istedim. Cevaplarınızı bekliyorum.

Ben aynı anakartı 5800x3D ile bile sorunsuz kullanmaktayım. Son derece gereksiz bir yükseltme olur. Ki giriş seviyesi anakarta geçmek yükseltme bile sayılmaz bence.
Çok yükseltme yapmak istiyorsa sistem belleğini 32 GB yapsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı