B550 Anakart için ASUS vs MSI

Bütçe
2700

torres999

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bilgisayarımın ekran kartı, işlemci, anakart, PSU ve monitörünü satıp adamakıllı oyunları en az 1080p 80-100 arası FPS alacağım bir sistemle değiştirmek istiyorum. Tek amacım oyunları en akıcı ve darboğazsız şekilde oynamak. Almayı düşündüğüm ekran kartı 3060 Ti veya 3070 Ti (biraz bütçeyi aştığı için ikinci sırada). Bu ekran kartına AMD 5600 veya 5600X almayı düşünüyorum tek takıldığım yer ise anakart tarafı oldu. ASUS ve MSI arasında kaldım. MSI daha iyi diyenler var fakat ben biraz RGB-ARGB meraklısı olduğum için ASUS'u seçmek istiyorum. Ve Wi-Fi'li olursa çok daha iyi olur benim için. Sizce hangi anakartı seçmeliyim yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Anakart için bazı aldığım tavsiyeler şunlar; MSI olarak: MSI B550M A Pro, MSI B550A Pro (ikisi arasındaki m modeli farkını çözemedim henüz), MSI B550 Tomahawk, MSI B550M Pro VDH Wi-Fi.
ASUS olarak: ASUS Gaming B550M Plus, ASUS Gaming B550M A (Wi-Fi), ASUS TUF Gaming B550M-Plus (Wi-Fi)

Daha çok var da aklıma gelenler bunlar. Bunlar veya bunlar dışında hangi anakart benim için uygunu olur yardımcı olacak var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
TUF ve Tomahawk arasında seçim yapardım sizin yerinizde olsam. Wi-Fi için zaten adaptör alabilirsiniz çok takılmayın ona.

Ben kesinlikle Asus öneririm hocam. Msi kartlarla çok sorun yaşadım. Gigabyte'ta beni hiç üzmedi ama yazılım ve bios konusunda biraz geri kalıyor.
Asus Rog Strix B550-F Gaming Wi-Fi II
Wifi olmasın derseniz Aorus Elite V2 yada Asus Rog Strix B550-F öneririm.

Ben kesinlikle Asus öneririm hocam. Msi kartlarla çok sorun yaşadım. Gigabyte'ta beni hiç üzmedi ama yazılım ve bios konusunda biraz geri kalıyor.
Adamın bütçesi 2700 lira.

TUF ve Tomahawk arasında seçim yapardım sizin yerinizde olsam. Wi-Fi için zaten adaptör alabilirsiniz çok takılmayın ona.
Ben şuan Msi anakart kullanıyorum ve şimdiye kadar hiç sorun çıkarmadı ama ben dediğim gibi kasanın içindeki renkleri kontrol etmek için Asusu da seçebilirim diyorum bildiğim kadarıyla rgb-argb kontrolü var bazı Asus anakartlarının aşırı kararsız kaldım. Tabii eğer akıcılık olayı olsun, darboğazlık meselesi olsun veya dayanıklık falan bu tür konularda hangisi daha iyiyse onu seçerim büyük ihtimalle. Wifiyi adaptörle kullanmak ile anakartın kendisinde olması arasında fark var mıdır ki hocam.

Bios ve yazılım konusunda Msi daha iyi sanırım, Asus çok mu gerisinde kalıyor ki bu konularda tam bilgim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı