Babam doğru mu söylüyor?

Babanın dediği gibi yap ve kimseye söyleme (Buraya yazmasan daha iyiydi) kontrolü babana bırak ve öyle bir para yok gibi hayatına devam et.
Paraya da sakın dokunma babanı mahcup duruma düşürmek istemezsin.
Aylık 7500 TL maaş alan adam mı kaldı baban ne iş yapıyor? Geçinebiliyor musunuz?
Emeklidir.

18 yaşındayım. Geçen cuma günü babamla birlikte bankaya kendi adıma banka hesabı artırmaya gittim. Babam bana gel gidelim sana banka hesabı açayım lazım olur dedi. Babamla birlikte bankaya gittim hesap açtırdım sonra babam hesabıma 50 bin TL para attı. Parayı gördüm babama baba bu para senin mi diye sordum. Babam bana yok oğlum bu para benim değil bir arkadaşımın parası o arkadaşımın hesabında haciz var o yüzden parasına el koymasınlar diye parasını bana verdi. Ben de senin hesabına atıyorum dedi. Bir de babam bana bunları söylerken sakın kimseye söyleme dedi. Babam çalışmıyor emekli aylık 7 bin 500 TL maaş alıyor. Sizce babam doğru mu söylüyordur?

Doğrudur. Parayı sakın elleme babanı yakma.

Baban bile olsa bence güvenme. O paranın kaynağı sana sıkıntı yaratabilir.

Olan babasına olur. Sorgulamasın emekli adam illegalmi yapacak.

Babana gerçeği sor kumar vs oynuyorsa yapmasın senin başın yanar. 50K'yı nakit yatırdıysa bir şey olmaz sana geleceğe yatırım yapmış olabilir.

Aylık 7500 TL maaş alan adam mı kaldı baban ne iş yapıyor? Geçinebiliyor musunuz?

Kanka arkadaşına ait diyor sen hala yatırım diyorsun nasıl okudun acaba aynı zamanda emekli demiş sen ne iş yapıyor demişsin bence elini yüzünü yıka bir.

Geri
Yukarı