Başarılı Mac OS X Maverics (AMD Niresh Distro) kurulum ve ekran kartı sorunu

Nihilprophet

Hectopat
Daha fazla  
Final Cut Pro X kullanma zorunluluğumdan dolayı Niresh'in Mac OS X Mavericks sürümünü AMD tabanlı pc me kurmayı başarabildim, şu ana kadar kurulum yapılan sistem aşağıdaki gibidir;
Asus M5A97 R 2.0
AMD FX6300 six core
Gigabyte GTX770 4gb
Ön yükleme esnasıda kullandığım "amdfx -v" bootflag yeterli oldu, yüleme ekranında "özelleştir" kısmında grafik kartı kext lerinin kurtarılabilir durumda olması çok önemli, yeniden başlattıktan sonra kernel panic alma durumunda tekrar yükleme yapmak zorunda kalmazsınız. Masaüstüne ilk gelişinizde güçlü bir dip gürültüsü geliyor bunun çözümü "Voodoo" yükleyip "gain" i sıfıra çekmeniz olackatır. İkincil olarak karşılaşacağınız sorun ethernet bağlantınızdaki arada sırada olan ve restart atmadan geçmeyen kalıcı kopmalar olacak. Realtek RTL8111 kext ini indirip Kextmanager dan kurmanız bu sıkıntıyı aşmanızda yeterli olcaktır(yüklediğimden beri iki saattir stabil ). Anakartımızı böylelikle hallettik ancak şu an da tam olarak sorun olarak ta adlandıramacağım şekilde, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi bütün driverlar yüklü olmasına ve "GraphicsEnabler=Yes,No" bootflag lerini defalarca fakrlı varyasyonlarla denememe rağmen bir sonuç alamadım ekran kartı vram "0 mb" olarak gözükmekte, Blender' da CUDA desteği gözükmekte ancak herhangi bir render alma fırsatı bulamadım daha, bunun kozmetik mi yoksa gerçek bir sorun mu olduğunu bilmiyorum, fikirlere ve yardımlara tamamen açığım :)
Ha bu arada belirtmeden geçemeyeceğim, Mac OS X ten aldığım performansa bakarak açıkça söyleyebilirm ki, Apple, donanım konusunda kendi kullanıcısını hunharca sağmakta, elimdeki 400 Euro luk masaüstü Macbook Pro 2013 Late ten fersah fersah hızlı çalışıyor şu ana kadar, eğer bu şekilde devam ederse çok küçük çapta da olsa bir "render farm" denememiz olacak .
Düzenleme: Başlıkta harf hatası var ancak düzenleme yapamıyorum.
Ek bilgi: Grafik kartındaki bu Vram durumunun kozmetik bir şey mi yoksa bir sıkıntı olduğundan emin olamadığımdan başlığı "başarılı yüklemeler" kısmına açmadım. Sorun çözülürse oraya taşınabilir.
technopat.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı