Çözüldü Başka PC'den HDD'ye aktarılan dosyalar gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ponçik Talon

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba. Başka bilgisayardan kendi diskime birkaç oyun kopyalamıştım fakat eve gelip kendi bilgisayarıma taktığımda o aktarılan dosyalar gözükmüyor. Diskin içinde mevcut olduğundan eminim o dosyaların. Nasıl halledebiliriz?

Çözüm
Büyük ihtimalle oyun dosyalarını eksik attığınız için olabilir. Yeniden denediğinizde yine aynısı olursa oyunu aldığınız bilgisayarda virüs olabilir.
Oyun dosyalarını eksiksiz attığımdan eminim. O PC'de de herhangi bir virüs çıkmamıştı. Tarama yapmıştım. Sadece görünmüyor işte...

Tamamdır. Sorun çözüldü :)

Disk sağ tık -> Özellikler-> Araçlar -> Denetle -> Sürücüyü Tara seçeneğine bastım, diski denetledi ve hatalar buldu. Ardından hataları onar dedikten sonra dosyalar gözüktü.
HDD'yi başka bilgisayardan veri kaybını önlemek için çıkarırken güvenli çıkarma yaptınız mı? Ayrıca sizin bilgisayarınızda virüs olduğundan dolayı da böyle yapıyor olabilir.
Güvenli çıkarma derken? İşlem tamamladığında PC'yi kapatıp HDD'yi söktüm çıkardım işte. Aldığım dosyalar da orijinal oyunlar yani :) Bilgisayarımda virüs olduğunu zannetmiyorum.

Güvenli çıkarma derken? İşlem tamamladığında PC'yi kapatıp HDD'yi söktüm çıkardım işte. Aldığım dosyalar da orijinal oyunlar yani :) Bilgisayarımda virüs olduğunu zannetmiyorum.
Bazen güvenli çıkar yapmayınca oyun dosyalarını eksik atabiliyor ve dosyalar gözükmeyebiliyor. HDD niz dolu mu gözüküyor yoksa boş mu?

Büyük ihtimalle oyun dosyalarını eksik attığınız için olabilir. Yeniden denediğinizde yine aynısı olursa oyunu aldığınız bilgisayarda virüs olabilir.
Oyun dosyalarını eksiksiz attığımdan eminim. O PC'de de herhangi bir virüs çıkmamıştı. Tarama yapmıştım. Sadece görünmüyor işte...

Disk sağ tık -> Özellikler-> Araçlar -> Denetle -> Sürücüyü Tara seçeneğine bastım, diski denetledi ve hatalar buldu. Ardından hataları onar dedikten sonra dosyalar gözüktü.

Son düzenleme:
Çözüm

Disk sağ tık -> özellikler-> araçlar -> denetle -> sürücüyü tara seçeneğine bastım, diski denetledi ve hatalar buldu. Ardından hataları onar dedikten sonra dosyalar gözüktü.

Allah razı olsun hocam büyük dertten kurtardınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı