Basketbol Takımı Mı Body-Fitness Mı?

GemoSant

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Basketbola ilgim var ama kendimi vücut olarak da geliştirmek istiyorum. Sizce bir takıma girip oradaki çalışmalarla mı kendimi geliştireyim yoksa body-fitness salonuna giderek mi?

Basketbol tabi ki yüzme de tercih edilebilir her bölgeni çalıştırırsın ama Body yaparken her yerini daha verimli çalıştıramazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Basketbol + günlük spor derim ben. Ayrıca basketbolda takım oyunu öğrenip arkadaşlıklar edinebilirsin. Grup çalışması her zaman önemlidir.

Aynı ikilemi yaşıyorum fakat basketbol kulübümün ortamını sevmiyorum. Hocalar isteksiz gibi sanki. Ben body-fitness başlayacağım sanırsam. 15 yaşındayım ve boyum 1.83 67 kiloyum.

Basketbola devam edersen senin geleceğin için daha iyi olacaktır, yaşın biraz geçmiş olabilir ben 15 yaşındayken sadece hobi olarak klübe gidebiliyordum, 10-14 yaş arasıda Tofaş'taydım, en uzun bendim takımda çok istedi koçum devam etmemi, belkide en kötü ihtimalle şu an Bursa'da bir takımda oynardım ama ben okuyacağım dedim o zamanki kafamla şimdide pişmanım. Oynamaya devam eden kişilerden gördüğüm kadarıyla beslenmene dikkat edersen baya güzel görünüyor vücudun.

Vücudunu geliştirmek istiyorsan fitness a gideceksin.5 senedir lisanslı olarak Adana DSİ Sporda oynuyorum sadece basketle olacak iş değil. 14 yaşındayım 15 gireceğim boy 180 kilo 95.Hiç bir zaman kilo veremedim ama şöyle bir şey var spor hayatta hep yeri farklıdır benim için.95 kiloyum ama herkes 80 sanıyor vücudum basket ve spor sayesinde toplu duruyor ve kondisyonum da çok iyi boyu 95 kiloyum ama 70 kilolara fark atıyorum.Ama tabiki de kaslarım gelişmiş ama yağım var. Yani düşün 75 e insem maç basarım hiç uğraşmadan şimdi bu halimle zıplıyorum potayı çekmeme 10 cm kalıyor smaç basma payını da hesaplarsak 30 cm daha zıplasam basarım.Neyse bende kilodan sıkıldım üzerimde ağırlık varmış gibi hissediyorum.Konu nerden nereye geldi ama Bunca zamana kadar hep dedim ben kilo veremem metabolizmam yavaş dedim,sonra bir baktım ki ben kilo vermek için hiçbirşey yapmamışım kendimi kandırmışım ama bir dur deme zamanı geldi.Ramazan bittikten sonra hayatımı sağlıklı yaşamaya çalışacağım yemekleri zevk için değil vücuduma faydalı olsun diye yiyeceğim.Bu satırlarda kendinizi buluyorsanız sağlıklı yaşam için savaşalım beraber. :D

Ben vücudunu geliştirmek için body dedim ama basketbol oyna takım ruhunu öğren arkadaş çevren olur vücudun için de hafta 3-4 gün 1 saat bir salona git orada ki hocalar yönlendirir seni.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı