BAT dosyasında CMD dosyası nasıl döngüye sokulur?

jeruslema

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Elimde bir uygulama dosyasısı var. EXE ile çalıştırdığımda yanıt vermiyor hatası alıyor. Bu yüzden CMD üzerinden dotnet file.dll olarak çalıştırıyorum. Bu yüzden her 24 saatte bir kapanıp-açılması gerekiyor. Açma kısmını tamamladım fakat kapatma kısmını yapamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba,
Elimde bir uygulama dosyasısı var. EXE ile çalıştırdığımda yanıt vermiyor hatası alıyor. Bu yüzden CMD üzerinden dotnet file.dll olarak çalıştırıyorum. Bu yüzden her 24 saatte bir kapanıp-açılması gerekiyor. Açma kısmını tamamladım fakat kapatma kısmını yapamadım. Yardımcı olabilir misiniz?
Emin değilim ama bu yöntem işe yarayabilir hiç denemedim.
    • Başlat menüsünde "Görev Zamanlayıcı" yazın ve açın.
    • Sağ taraftaki "Görev Oluştur" seçeneğine tıklayın.
    • Yeni bir görev oluştururken, "Tetikleyiciler" sekmesine geçin ve "Yeni" diyerek bir tetikleyici ekleyin. Burada, "Günlük" seçeneğini seçerek her 1 gün olarak ayarlayabilirsiniz.
    • Ardından "Eylemler" sekmesine geçin ve "Yeni" diyerek bir eylem ekleyin. Burada, uygulamanızı kapatmak için bir CMD komut dosyası çalıştırabilirsiniz.
    • Son olarak, "Koşullar" sekmesine geçin ve burada "Bilgisayarın Kullanılmadığı Zamanlarda Görevi Başlat" gibi seçenekleri belirleyebilirsiniz.
    • Tüm ayarları yaptıktan sonra, görevinizi kaydedin ve aktive edin

Merhaba,

Öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Bunu yaptığımda üzerine bir dosya açıyor maalesef kapatmıyor. Ben istiyorum ki döngüde batch işlemini yapsın kendini kapatsın sonra tekrar çalıştırsın. (Kendini kapatması önemli)

Merhaba,

Öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Bunu yaptığımda üzerine bir dosya açıyor maalesef kapatmıyor. Ben istiyorum ki döngüde batch işlemini yapsın kendini kapatsın sonra tekrar çalıştırsın. (kendini kapatması önemli)

@Echo off.
RAM uygulamanın çalıştırılacağı komut.
Dotnet file.dll

RAM 10 saniye bekle.
Timeout /t 10 /nobreak

RAM bu betiği yeniden başlat.
Start "" %0
Exit.

Eğer zamanlayıcı ile ayarlarsanız büyük ihtimal çalışacaktır. Deneyin işe yaramazsa başka bir çözüm ararım.

Dipnot: Chat GPT gibi temel yazılım dili bilen yapay zekaları kullanarak ilginç çözümler bulabilirsiniz.

EK komutlar:

@Echo off

REM Kapatılacak programın adı
set PROGRAM_ADI=myprogram.exe

REM Programı kapat
taskkill /F /IM %PROGRAM_ADI%

REM 5 saniye bekleyin
timeout /t 5 /nobreak

REM Programı başlat
start "" "C:\path\to\myprogram.exe"

Dosya Ekleri

• 1710938870906.png
    1710938870906.png
    26,6 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
Anladım. Farklı bir kısaltma sanmıştım teşekkür ederim.
REM ise yorum satırı diye biliyorum. Komutları bir ara kaydetmiştim oradan çıkardım. Çalışıp çalışmadığınından emin değilim. İşinize yararsa ne güzel. Eğer RAM çalışmazsa REM diye değiştirin ve tekrar deneyin. Yine çalışmazsa daha fazla yardımcı olamayacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı