Bateri çalmak

Batın Türk

Kilopat
Makaleler
47
Herkese merhaba, yaklaşık 3 - 4 senedir keman çalıyorum. Biraz farklı enstürüman türlerini denemek istiyorum. Bateriye meraklıyım, Android ve Windows üzerinden sanal olarak bateri müziği yapıyorum. Bursa'da yaşıyorum. Bateri alabileceğim bir sürü yer var, marka olarak ne tercih etmeliyim? Nereden almalıyım? Davul sayısı vs. bir sürü bilgiye ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Daha yeni başlıyorsun sanırım bateriye bu yüzden 1000-2000 arasında bir elektro bateri yeterli olacaktır. Davul sayısı olarakta trampet tom 1 tom 2 tom 3 davulları , crash hi hat ve ride zilleri fazlasıyla yetecektir. Maliyet düşürmek için tom2 den vazgeçebilirsin istersen. Ama elektro baterilerde genelde tom2' de var. Eğer ben iyi bir davul almak istiyorum diyorsan önerim yamahadır.

Herkese merhaba, yaklaşık 3 - 4 senedir keman çalıyorum. Biraz farklı enstürüman türlerini denemek istiyorum. Bateriye meraklıyım, Android ve Windows üzerinden sanal olarak bateri müziği yapıyorum. Bursa'da yaşıyorum. Bateri alabileceğim bir sürü yer var, marka olarak ne tercih etmeliyim? Nereden almalıyım? Davul sayısı vs. bir sürü bilgiye ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dostum epey bir geç olmuş ama cevap verebilirim hala soruyorsan ?

Başlangıç olarak sana lazım olan şey bedava :D müzik kulağı. Ama zaten keman çalıyorsan bu tabire uzak değilsindir.Bateri çalmak istiyorsan %100 sahip olman gereken bir şey bir şarkı dinlerken arkada ki bateriyi (ritmi) duyman gerekir.Bunun provalarını internetten bulabilirsin.Gelelim set toplamaya bunun için bana fiyat aralığı söylemen gerek.Bu cep telefonu sektörü gibi..
3310 da alabilirsin i phone 6 plus da :)

Sana tavsiyem ders almaya başla. Bir tane practice pad al ve Single Stroke, Double Stroke, Paradiddle, Flam, Drag gibi teknikleri metronom eşliğinde çalış ve bileklerini geliştir. Davul setini sonrada alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı