Battlefield oyunları Epic Games'e eklendi!

Ya anlamıyorum gerçekten. Oyun dediğin şey kopyadır. Yani bir kere geliştirdin mi sonrasında maliyeti sıfır. Zaten geliştirmiş olduğun oyunları ne kadar çok insana ulastirirsan o kadar çok gelir elde edersin. 1500TL olan oyunu TR de 10 kişi alacakken 150TL yapmış olsan 10bin kişi alır misal. 100 kat daha fazla kazanmış olursun. Ayrıca diyelim BF1 aldın BF5'i de oynamak istersin. Topluluk oluşturmuş olursun. Ama hiç bunlarla ugrasmiyor EA

Zaten az aklı olan adam gider EA Play'den indirimli alır, ya da Steam'den 7-8 dolara alır, hadi en kötü bekler indirimi öyle alır, oyun piyasasını az çok takip eden biri oyunların çıkış tarihiyle fiyatının orantısını bilir mesela 2042 indirimdeyken 90TL Battlefield 5 70-80 Battlefield 1 de ondan az olur ya da aynı. Bu fiyata düşünmeden alan adamada dokunmaz zaten.

Burada anormal hiçbir durum yok. Ekonomi bu fiyat bu demişler resmen. Siz herhalde 279'dan bekliyordunuz. Unutun arkadaşlar dolar 32.50. Gerçekler.🫠

EA Games dolara geçmeden önce çok güzel bir indirimi vardı, son fırsat oydu resmen 1 ekmek parasına BF1 almıştım.

Hepsini zamanında indirimlerde uygun fiyata aldım kafa rahat.

Ya anlamıyorum gerçekten. Oyun dediğin şey kopyadır. Yani bir kere geliştirdin mi sonrasında maliyeti sıfır. Zaten geliştirmiş olduğun oyunları ne kadar çok insana ulastirirsan o kadar çok gelir elde edersin. 1500TL olan oyunu TR de 10 kişi alacakken 150TL yapmış olsan 10bin kişi alır misal. 100 kat daha fazla kazanmış olursun. Ayrıca diyelim BF1 aldın BF5'i de oynamak istersin. Topluluk oluşturmuş olursun. Ama hiç bunlarla ugrasmiyor EA
Dostum sence onların umrunda mıyız ?

Bizden gelecek para önemli değil onlar için o yüzden ayrı fiyat belirlemekle uğraşmıyorlar.

Son düzenleme:
Steam dışındaki epic/ea/origins gibi platformlardan alınca dezavantaj var mı ki🤔

Geri
Yukarı