Battlefield 1'i Nasıl Buldunuz ?

Öyle bir şey olmayacağını sende biliyorsun. Çanakkale zaferini bütün dünya biliyor. Neyi kimden saklayacaklar.
Amerika tarihi Vietnam zaferini (!) bütün dünyaya yaydı. Kaybettikleri savaştan milyon dolarlar kazandı. İşgal ettiği topraklardaki öyküsünü herkese kahramanlık yapmışlar gibi empoze etti. Her şey mümkün, her şey olabilir. Saklanacak, üstü kapatılacak çok şey var. 20 yıl boyunca Çanakkale zaferimizin tersinde oyun yapsınlar, sonraki nesil bizim kazandığımızı bilemez.

Alt tarafı bir bilgisayar oyunu sanki adamlar geçmişe gidip tarihi değiştirecek çok takılmayın. Bu arada senaryo kısmı beni pek alakadar etmiyor Bf3-4 ve Hardline'da olduğu gibi Bf1'inde seneryo modunu es geçip multisini oynarım o yüzden benim için multisi güzel olsun yeter.

Bu bir video oyunu kafaya takmamak gerekir, Osmanlı'yı elbette kahraman ülke olarak göstermeyeceklerdir oyunda, fakat tamamen kötü taraf olarak göstereceklerini de zannetmiyorum, çünkü oyun Türkçe çıkıyor piyasaya, Türkler'e önem vermişler, böyle bir şey yapıp tepki toplamazlar.

Battlefield 4'de de Çin ve Rusya kötü taraf olarak gösterilmiş ama adamlar laf etmeden oynuyorlar.

Bu bir video oyunu kafaya takmamak gerekir, Osmanlı'yı elbette kahraman ülke olarak göstermeyeceklerdir oyunda, fakat tamamen kötü taraf olarak göstereceklerini de zannetmiyorum, çünkü oyun Türkçe çıkıyor piyasaya, Türkler'e önem vermişler, böyle bir şey yapıp tepki toplamazlar.

Battlefield 4'de de Çin ve Rusya kötü taraf olarak gösterilmiş ama adamlar laf etmeden oynuyorlar.
Dizi diye takmadık, ne oldu? Koskoca Muhteşem Süleyman cinsellik meraklısı oldu.

BF değince akla hemen multi geliyor. BF hikayesi çok mu kötü?
BF'nin senaryo modunda her şey çok klişe ya da ne biliyim bir derinliği yok, oyuncuyu içine çeken bir havası yok vs. Zaten BF hep multisi ile ön plana çıkmış bir oyundu o yüzden çoğu BF oyuncusu singleplayer'ı üç beş dakika oynayıp hemen multipleyer oynar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok fazla ek paket olmazsa ve oyunu insan gibi satarlarsa harika olur. Ama her şeye booster pack (yükseltme paketi (?) ) , DLC ve benzeri şeyler satarlarsa çok kötü olur. Yine oynanmaz hale gelir benim gözümde. Bu arada hikaye kısmı gerçekle birebir olur çok şey etmeye gerek yok.

Silahlar çok basit olmuş. Hiç sekmiyor biraz daha gerçekçi bir şekilde ele alınmalı ateş ediyor yakın olsa da uzakta olsa mermi hiç yamulmadan dümdüz bir şekilde gidiyor. Silahlar az da olsa sekmeli. Ayrıca sanırım araçların yükü hafiflemiş sanırım. Çok az araç var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı