Bigisayar açıkken PCI Express güç kablosunu çekmek

enes genç

Kilopat
Daha fazla  
Bazen uzun süren işlemler yapıyorum bilgisayarı açık bırakıp gidiyorum 8 saat 10 saat gibi uzun süreler.
Bu sürede işime yaramayan şeyleri çıkarıyorum az da olsa güç yemesin diye.
Monitör klavye fare kulaklık 3 tane fan.
Fakat ekran kartına da ihtiyacım yok görüntüye gerek yok ama o çalışmaya devam ediyor.
PCIe güç kablosunu çeksem çalışmaması ya da güç çekmemesi adına bir şey olur mu?

Bazen uzun süren işlemler yapıyorum bilgisayarı açık bırakıp gidiyorum 8 saat 10 saat gibi uzun süreler.
Fakat ekran kartına da ihtiyacım yok görüntüye gerek yok ama o çalışmaya devam ediyor.
PCI-e güç kablosunu çeksem çalışmaması ya da güç çekmemesi adına bir şey olur mu?

Sistem açılmaz o kablo olmadan bu arada fare klavye vs çok enerji tüketmez.

PCIe güç kablosunu çeksem çalışmaması ya da güç çekmemesi adına bir şey olur mu?
Hocam çalışırken çıkarırsanız ne olacağını bilemiyorum fakat tavsiyem çıkarmamanız yönünde zaten monitörüde çıkarıyormuşsunuz onun harcayacağı güç 0'a yakın olacaktır.
Ayrıca tavsiyem donanımları sürekli çıkarıp takmamanız. Kasanızın USB, AUX vb. girişleri bozulabilir, bunun yerine özellikle monitörlerin kapatma tuşları oluyor oradan kapatabilirsiniz bir fark olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı