Bilgisayar 1-2 dakikada açılıyor

Teşekkürler fikirleriniz için. HDD'de şöyle bir sorun da yaşıyorum bazen açtığımda HDD içeriği görünmüyor veya HDD tamamen yok oluyor ama BIOS'da görüyorum kablolarını değiştireceğim ama fırsatını bulup değiştiremedim. SSD'de 125 GB gibi bir boş alan var HDD'de 500 GB gibi. HDD'de yaşanan sorun yüzünden virüs girebileceğini düşünüyorum çünkü kablolarla hiç oynamadığımda aç kapa yaptığımda HDD geliyor bazen bazen gelmiyor. Hızlı başlatma özelliği gözükmüyor güç seçeneklerinde maalesef. İlk sistemi kurduğumda 3 4 saniyede kullanıma hazır oluyordu bilgisayarım belki 5 saniye ölçmedim ama. Şimdi bayağı bir fark var maalesef. Fastboot nedir bilmiyorum onu tarif edebilirseniz kapatayım. Bir de sadece bilgisayar açılırken yavaşlama var açıldığında gayet hızlı hiçbir sıkıntı gözükmüyor tek sıkıntı HDD'ye kurulan programlarda oluyor. Sistem kesinlikle SSD'ye kurulu. Kabloyu değiştireceğim ama genel olarak virüsten şüpheleniyorum HDD'ye yaşattığı sıkıntı yüzünden. Teşekkürler fikirler için hepsini deneyeceğim.
Yüklediğim programların da çoğu SSD'ye kurulu.

Programlarınız SSD'ye kurmayın sadece Windows SSD'de kurulu kalsın. Ha çok kullandığınız Photoshop gibi vb. programlar kalabilir. Bunların içinde oyunlarda olabilir. HDD diskine Kaspersky ile tarama yapın

Teşekkür ederim. SSD'de sadece oyun kurulu şu an baktığımda. Tarama yapacağım hemen dediğiniz uygulama ile.
Arkadaşlar HDD sağlığında böyle bir warning veren bir seçenek var bu nedir ve çözümü nedir bilen var mı acaba?

Dosya Ekleri

• hddd.png
    hddd.png
    33,3 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Reallocated Sector Count Türkçe anlamıyla "Tahsis Edilen Sektör Sayımı" anlamına geliyor.Eğer garanti bitmiş ise önemli ve kaybolduğunda sizi üzecek verilerinizi bu harddisk üzerinde kesinlikle tutmamanız tavsiye edilir. Bu harddiski geçiçi önemsiz dosyalar ve kaybolduğunda sizi üzmeyecek dosyalar için kullanmaya (ölene kadar) devam edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı