Bilgisayar boştayken internet yavaşlıyor

VevoTR

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar başında değilken yani mouse veya klavye falan kullanmadığımda indirme hızı yavaşlarken, ben bilgisayar başındayken internet hızı hızlanıyor. Steam, Origin, internet indirmeleri bile dahil bu duruma. Sebebi nedir?

Bilgisayar bir süre sonra kendi kendine uyku moduna girebilir. Bu nedenle güç tasarrufu sağlayabilmek için az güç harcıyor, ondan olabilir galiba.

Sanırım windows 10 kullanıyorsun doğru mu ? Eğer öyleyse sanırım update yapıyor olabilir. Genelde sistem boştayken pc 3-5 dakika eller serbestte kaldıgı zaman güncelleme aktif oluyor olabilir. Benim tahminim bunlar tabiki.

Bi araştır derim bana kalırsa ondan olabilir sistem ayarlarından yapılandırabilirsin en azından deneyebilirsin. Çünkü bendede aynısı oluyordu gece saat 12 ile sabah 8'e sabitledim güncellemeyi öyle yapıyor. Birde modem arayüzünden kaç cihazın bağlı olduguna bak onları devre dışı bırakarak dene birde :like:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı