Bilgisayar kasasından gelen cızırtı sesi

vanvan

Decapat
Daha fazla  
Hazır sistem aldım ekran kartını monteledim açtım sistem sorunsuz çalışıyor ancak videoda göründüğü gibi kasa içinden cızırtı sesine benzer bir ses geliyor. Bilgisiyari ilk açtığımda ses yokken uygulama çalıştığında falan ses geliyor oyun oynarken artıyor. Kısaca sistem ne kadar yuk altinda kalırsa o kadar ses artıyor. Sizce sorun neyde olabilir? Performansda bi düşüş yaşamadım ama ses kafamı karıştırdı.

PSU: Frisby FC-9405G
Ekran Kartı: Palit 4060 OC

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ses Coil whine, fandan olacağını sanmam.

Denemek için fan hızlarını manuel olarak yüzde 20 falan yap oyuna gir cızırtı geliyorsa net coil whine demektir.

Yerinde olsam garantiyle vs uğraşmam.
Eve geçince dediğinizi uygulayacagim hocam. Dediğim gibi bende garanti işlerini sevmiyorum. Garantiden daha çok sorunlu dönmeyeceği ne malum. Bide haftalarca bekle falan. Sisteme zarar verecek birşey olmadığı sürece uğraşmam.

Hocam PSU dan gelmediğine ve ekran kartından geldiğine EMİNSENİZ, coil whine. Isınma / performans sorunu da yokmuş. Başka ne olabilir bilmiyorum.
Büyük ihtimal öyle, bende öyle düşünüyorum yinede bir test yapıp bilgileri size aktaracağım.

Eve geçince dediğinizi uygulayacagim hocam. Dediğim gibi bende garanti işlerini sevmiyorum. Garantiden daha çok sorunlu dönmeyeceği ne malum. Bide haftalarca bekle falan. Sisteme zarar verecek birşey olmadığı sürece uğraşmam.
Yaklaşık 1-2 aylık bir süreç, kartta sorun yok yazıp geri gönderirler. Kartı değişseler bile yüksek ihtimalle aynı ses olacak.

Çünkü Coil whine bir sorun değildir, yüksek akımdan dolayı oluşan bobin sesidir ve herhangi bir zararı yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı