Bilgisayar kendi kendine reset atıyor

Nextena

Kilopat
Bilgisayarımı Windows 8.1 yapmak istedim. Sanırım BIOS ayarlarını bozdum. "Starting Windows" ekranında kendine reset atıyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bigisayarı Windows 8.1 Yapmaya çalışırken BIOS'u nasıl bozdunuz ?
Eğer BIOS kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız BIOS sıfırlayın.
Sorun çözülmezse Temiz Kurulum yapın.

Bence ilk temiz kurulum sonra BIOS seçeneğine dönmelisiniz.

Önce BIOS sıfırlanması daha mantıklı. BIOS dan şüphe ediyor, sorun biosda ise çözülebilir. Çözülmezse tekrar temiz kurulum yapması daha uygun. İşletim sisteminde bir problem yokken veya emin olmadan temiz kurulum yaptırmak çok gereksiz ve saçma olur. Ayrıca sorun BIOS da ise kurulum sırasında da sorun meydana gelebilir.

Önce BIOS sıfırlanması daha mantıklı. BIOS dan şüphe ediyor, sorun biosda ise çözülebilir. Çözülmezse tekrar temiz kurulum yapması daha uygun. İşletim sisteminde bir problem yokken veya emin olmadan temiz kurulum yaptırmak çok gereksiz ve saçma olur. Ayrıca sorun BIOS da ise kurulum sırasında da sorun meydana gelebilir.
Sizin düşünceniz bu. Benim ki ise temiz kurulum yapsın. Eğer yaparken hata alırsa o zaman BIOS'a dönebilir. Zaten 8.1'e yükseltmek istemiş ve yükseltememiş. Büyük bir ihtimal Windows dosyaları da bozulmuştur. Karar onun. :)

Arkadaşlar sorunum çözüldü ancak:

Windows 7 olan bilgisayarımı Windows 8.1 yapmak istedim.Microsoft'un kendi sitesinden iso kalıbını indirdim ve rufus ile yazdırdım.
Ancak resimdeki gibi bir hata veriyor. (Resim alıntıdır.)

1540024485395-png.52414

Ne yapabilirim?
Teşekkürler.

Arkadaşlar sorunum çözüldü ancak:

Windows 7 olan bilgisayarımı Windows 8.1 yapmak istedim.Microsoft'un kendi sitesinden iso kalıbını indirdim ve rufus ile yazdırdım.
Ancak resimdeki gibi bir hata veriyor. (Resim alıntıdır.)

1540024485395-png.52414

Ne yapabilirim?
Teşekkürler.

Sanırım Rufus ile düzgün yazdıramadınız veya hatalı yazdırdınız.
Bildiğim akdarı ile Rufus Default Olarak UEFI boot ayarlarında geliyor. BIOS sunuz Legacy BIOS ise sorun buradan kaynaklı olabilir.

Veya burada bir çözüm videosu bulunuyor, bunu bir deneyin;

Çözüm Videosu

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı