Çözüldü Bilgisayar kendiliğinden yeniden başlayıp Boot Manager'ı açıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OEMeraklı

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımda takılırken birden ekran gitti ve bilgisayar kendini yeniden başlattı. Çok umursamadım. Sonra birden yine yeniden başladı ve kendiliğinden Boot Manager açıldı. Neden olduğu hakkında hiçbir fikrim yok.

Çözüm
Diske nasıl Boot atarım peki yüksek ihtimalle olmayacaksa?
Dostum bilgisayar açılırken bios tuşuına ( F2 F8 F12 DELETE ) senin ki hangisiyse art arda basarak biosa giriceksin. Sonra BOOT menüsünden HDD'ni vey SSD'ni seçip save and exit deyip çıkacaksın. Basit işlem. YT üzerinden bakabilirsin.
Ani kapanma sonucu diski görme işleminde sıkıntı olmuş. Boot menüsünden Windows'un kurulu olduğu diski boot etmeniz gerekmekte. Sıkıntı olursa BİOS reset atıp aynı işlemi yapabilirsiniz.

Diske nasıl Boot atarım peki yüksek ihtimalle olmayacaksa?
Dostum bilgisayar açılırken bios tuşuına ( F2 F8 F12 DELETE ) senin ki hangisiyse art arda basarak biosa giriceksin. Sonra BOOT menüsünden HDD'ni vey SSD'ni seçip save and exit deyip çıkacaksın. Basit işlem. YT üzerinden bakabilirsin.

Çözüm
Dostum bilgisayar açılırken BIOS tuşuına ( F2 F8 F12 DELETE ) senin ki hangisiyse art arda basarak BIOS'a gireceksin. Sonra BOOT menüsünden HDD'ni vey SSD'ni seçip save and exit deyip çıkacaksın. Basit işlem. YT üzerinden bakabilirsin.

Anladım yani SSD ile başlatacağım. Deneyip sonucu bekliyeceğim 1 gün.

Anladım yani SSD ile başlatacağım. Deneyip sonucu bekliyeceğim 1 gün.

1 gün mü 1 saatinizi almaz hocam evet SSD ile başlataksınız ama ilk önce ISO indirip Rufus ile USB'ye yazdırınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı