Bilgisayar kendini kapatıyor

Daha fazla  
Bilgisayarımda sadece belirli oyunlarda ya da işlemlerde kendini kapatıyor (genelde işlemciyi çok kullanan uygulamalar). Özellikle işlemciyi yüksek derece kullanan oyunlar oynadığımda ekran donuyor "dırrrrrrrrrrrr" diye bir ses geliyor ve ekran öyle kalıyor bilgisayarı kapatmadığımda sürekli devam ediyor bu ses. İşlemcimin çok ısındığını ve bundan dolayı böyle bir şey olduğunu düşündüm. Bilgisayarımı ilk aldığımda termal macun falan sürülmemişti eğer ısınma ile ilgili bir problem varsa termal macun almam tek başına yeterli olur mu? Yoksa anakart ya da ekran kartımda mı bir problem var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayarımda sadece belirli oyunlarda ya da işlemlerde kendini kapatıyor (genelde işlemciyi çok kullanan uygulamalar). Özellikle işlemciyi yüksek derece kullanan oyunlar oynadığımda ekran donuyor "dırrrrrrrrrrrr" diye bir ses geliyor ve ekran öyle kalıyor bilgisayarı kapatmadığımda sürekli devam ediyor bu ses. İşlemcimin çok ısındığını ve bundan dolayı böyle bir şey olduğunu düşündüm. Bilgisayarımı ilk aldığımda termal macun falan sürülmemişti eğer ısınma ile ilgili bir problem varsa termal macun almam tek başına yeterli olur mu? Yoksa anakart ya da ekran kartımda mı bir problem var. Yardımcı olursanız sevinirim.
Isınma olursa sistem reset atar ya da kapanır diye düşünüyorum. Bu tarz bir sorunu termal macun yenileyerek çözmüştüm ben ama senin sorunun bence ısınmadan değil. Donup ses çıkarması çok garip geldi bana. Belki anakartla ilgilidir ama en masrafsız çözümü deneyin siz yinede ilk termal macun yenileyin.

Sorun tamamen ısınmayla alakalı termal macunu yenileyip kasanın içini iyice temizledikten sonra tekrar deneyin sorun devam ederse sogutma sisteminizi yenileyin.

Evet bendede böyle bir sorun vardı, ısınıyor bazen Mavi Ekran hatası bazen Ekran kartı kendisini kapatıyordu.

Çözümlerim:
1. Termal Macun yeniledim. (Isıyı düşürebildim fakat kapama sorunu devam ediyordu)
2. Windows 8.1'e geçiş yaptım ve temiz bir kurulum yaptım. (Sorun çözüldü.)

Yani önce bir Termal Macun yenile(Ekran kartı+İşlemci), olmadı dediğim gibi format at ister Win10 ister Win 8.1. Olmaz ise Ram veya Ekran kartında sorun olabilir.

Rehberdeki dizine bakıp dosya varsa paylaşır mısın?

RAM yetersizliği yoksa sorun sıcaklıktır muhtemel. Bende de aynı sorunlar vardı. Meğersem fan durmuş. Oyunlarda MSI Afterburner ile izleyip sonucunu paylaşabilirsiniz.

Rehberdeki dizine bakıp dosya varsa paylaşır mısın?
Dosya yok CCleaner kullanıyordum sanırım hepsini silmiş.

Programı kullanma, tekrar oluşursa gönder.

Tamamdır.

Evet bende de böyle bir sorun vardı, ısınıyor bazen mavi ekran hatası bazen ekran kartı kendisini kapatıyordu.

Çözümlerim:
1. Termal macun yeniledim. (Isıyı düşürebildim fakat kapama sorunu devam ediyordu)
2. Windows 8.1'e geçiş yaptım ve temiz bir kurulum yaptım. (Sorun çözüldü.)

Yani önce bir termal macun yenile(ekran kartı+işlemci), olmadı dediğim gibi format at ister Win10 ister Win 8.1. olmaz ise RAM veya ekran kartında sorun olabilir.

Teşekkürler deneyeceğim.

Hata yeniden oldu ancak öyle bir dosya yok yine.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı