Bilgisayar sürekli kapanıp açılıyor

AlperKilic

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda daha önceden şöyle bir sorun vardı, uyku moduna girince kapanıyordu.
Şimdi ise Power düğmesine bastıktan sonra PC'ye güç geliyor fanların ışığı yanıyor ama hemen akabinde kapanıp tekrar kendini açmaya çalışıyor 3-5 saniye arayla ve bu döngüde gidiyor kendini açması 20-25 dakikayı buluyor ama sürekli restart atıp duruyor. Açıldıktan sonra sonrada fotoğrafdaki ekranı veriyor. BIOS'um güncel ama ne kadar uğraşsam da sürüm versiyonu aynı olsa da tarihler farklı görünüyor. Son olarak tam emin değilim ama bir günde 3 defa elektrikler üst üste kesildikten sonra almaya başladım en azından o günden birkaç gün sonra almaya başladım. Bütün sistemi söküp yeniden taktım. BIOS pilini değiştirdim. RAM'ların slotlarını değiştirdim ama değişiklik olmadı. Yalnız bilgisayarı başka bir odadaki prize taktığımda yaklaşık 1 ay bu sorunu hiç yaşamadım (yaşasam da birkaç restartan sonra normal bir şekilde açıldı) ama artık bilgisyarı kullandığım odada da bu sorunu sürekli yaşamaya başladım. Sorun PSU'da olsa hiç çalışmaz diye düşünüyorum. Yardımlarınız ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-04-07 at 00.35.22.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-07 at 00.35.22.jpeg
    105 KB · Görüntüleme: 109
Son düzenleyen: Moderatör:
Seni yanlıltmak istemem ancak 8-9 yıl önce buna benzer bir sorun yaşamıştım. En son PSU'nun arızalı olduğundan dolayı böyle bir sorunla karşılaştığımı öğrenmiştim.

Benim de başıma buna benzer bir sorun geldi bilgisayar sürekli resetleniyordu. Bilgisayarcıya gittim, RAM slotun ve RAM'ın yandığını söyledi. RAM slotunu ve kendisini değiştirince sorun çözüldü.

Benim de başıma buna benzer bir sorun geldi bilgisayar sürekli resetleniyordu. Bilgisayarcıya gittim, RAM slotun ve RAM'ın yandığını söyledi. RAM slotunu ve kendisini değiştirince sorun çözüldü.
RAM'den olsa uyarı sesi gelmez miydi? Ve PC açıldıktan sonra herhangi performans kaybı olmaksızın çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı