Bilgisayara görüntü gelmiyor

Im_Conqueror

Hectopat
Bilgisayarı yeniden başlattım ve ekran simsiyah kaldı. Ben de düğmesinden bilgisayarı kapatıp yeniden açtım fakat sonuç hala aynı. Ekran böyle kalıyor grafik kartını yeniden başlattım olmadı. Bütün ışıklar geliyor fakat ekran yok.

IMG_20210831_101650.jpg

Öncekinde 2. ekranıma görüntü geliyordu artık iki ekrana da gelmiyor. Öncesinde biraz ironik bir olay olmuştu bilgisayarcıya gittiğimde çalışıyordu ve evde çalışmıyordu. 2. gidişimde evde de çalışmıştı yine aynı şeyi yaşamadan önce buraya da bir uğrayayım dedim, önerilerinizi bekliyorum ve ilk olduğu zaman yine 2. ekrana görüntü gelmişti. Ben de hemen AMD Radeon'a girip sürücümü güncelledim ve bilgisayarımı yeniden başlattım bu da işe yaramadı. 2. ekran bu işlemden sonra gitti.
RAM'leri takıp çıkardım ekran kartını takıp çıkardım fakat sorun düzelmedi 1 gündür böyle.

Sistem özelliklerim: Z-490'a Pro anakart i5 10400F RX550 16 GB RAM.
Ve elektrikler gitmişti bilgisayar açıkken, bununla bir alakası olabilir mi?
Arkadaşlar konu açacaktım direk bu konuya aktarıldı aynı sorun yine var.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Bu sorunla ilgili bir konu daha açmıştım fakat çözüme kavuşmadı ben de mecburen bilgisayarcıya gittim ve sorun çözüldü. Çok uzun zaman geçmeden bir daha aynı hata ile karşılaştım. Bilgisayarı açıyorum fakat görüntü gelmiyor. Dram ve CPU ışıkları yanıyor.

Şu çözümleri denedim: BIOS pilini çıkarttım, 5 dakika bekleyip yeniden taktım ve RAM'leri silgi ile temizledim. Ekran kartını söktüm, temizledim ve taktım ama hiçbir işe yaramadı. Öncesinde sorun BIOS'ta idi ve şu anda da öyle olduğunu düşünüyorum. Artık bıktım, buna kalıcı bir çözüm getirmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özelliklerim:
  • i5 10400F.
  • Z-490'a Pro.
  • 16 GB RAM.
  • RX 550.
Bir de iki ekranım var yani kablolarda bir şey olması olanaksız.

Yeni konular

Geri
Yukarı