Bilgisayarda OC açık olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Daha fazla  
İlk anlayamadım ama geldiğimde overclock ayarlarıyla oynuyordu ben de bilgisayarı alıp bu programı sildim bilgisayarda yeni overclocka heba olmasın diye. Şimdi açık olup olmadığını nasıl anlarım? Çok bilmiyorum bu işleri ben sıcaklık için kullanıyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz nedir? Neler yaptınız?

Afterburner ile yapmıştır büyük ihtimalle programı geri yükleyip ortada geri döndürme tuşu var ona basarsanız varsayılan ayarlara döner. Ek olarak BIOS sıfırlaması yapın.

Sisteminiz nedir? Neler yaptınız?

RTX 3060 i711800H 16 GB RAM ama laptop eksik yazmışım dalgınlıktan kardeşim İngilizce bilmiyor ben tuvalete gittim o sırada benim bilgisayara oturmuş Afterburner'da bir şeyler karıştırıyor dedim overclock yapmak çok basit burada bu kesin overclock açmıştır sonrasını anlattım zaten ondan sonra bir 3 4 saat Valorant oynadım çok bir değişiklik göremedim FPS'te ama emin olmak için sordum. Laptop daha yeni heba olursa kardeşimin elinde heba olmasın diye.
Hatta bugün bilgisayarı acinca girdiği yerin fotosunu atarım bence bir şey yok oyun oynarken fanlar sessizdi çünkü ama o kerataya da güvenmiyorum pek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hocam. Yazılımı kaldırıp emin olabilirsiniz. Kafanız da rahat olur.

Ama ben baktım 2.30GHz 4.10'a çıkıyor tekrar yükledim sıfırlamak için overclocku şu an 2.30'dan 4.10'a çıkıyor tekrar silersem düzelir mi?

Afterburner zaten ekran kartı için. İşlemci ise zaten Turboboost ile yüksek değere çıkabilir. Bu işlemciye OC yapamazsınız. UV ise yapabilirsiniz.

İşlemcinin 4.18 GHz görmesi normalmi yani?Yada bilgisayarı açtığımda ekran kartının 50° olması ve fanların çığlık atması (bilgisayar 1 aylık)

Geri
Yukarı