Bilgisayarda Takılma ve Donma

illegalonline

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Matbaa Ambalaj
Yeni bir sistem topladım yaklaşık 5 ay önce burası sayesinde şimdi sıkıntılarım şunlar.
Öncelikle bilgisayarın fişini taktığım an itibari ile bilgisayar kendisi açılıyor tuşa basmama gerek kalmıyor.
Sonrasındaki sorunum en büyüğü bu oyun esnasında bilgisayarda gezinirken Windows işlemlerinde hiç fark etmez takılma oluyor örnek vermek gerekirse bilgisayar 5-10 saniye takılıyor ne yapsam da düzelmiyor sonra bir anda kendisine geliyor ses konusunda bir sorun yaşamıyorum oyun içerisinde çevre ve oyun sesleri gelmeye devam ediyor bu sorun 1 saat içerisinde kimi zaman 5 kimi zaman 20 kez oluşuyor belirli bir anı veya zamanı yok.

Bilgisayarda Windows ve donanım güncellemeleri tam sürekli kontrol ediyorum.
Windows SSD üzerinde kurulu oyunlar SATA üzerinde kuruludur bilgisi olan ve yardım edecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Kardeşim, sistem özellikleri nedir? Windows 10'nun hangi sürümünü kullanıyorsun? Oyunlar açıkken, MSI Afterburner ile ekran görüntülerini gönderebilir misin?

Merhaba. Bilgisayarın fişe takılır takılmaz direk açılması bios tan kaynaklıdır. Bios ta bir ayar var "enerji gelir gelmez direk açıl" ayada "power tuşuna basmamı bekle" diye bir seçenek var onu kontrol edin. ben Türkçe olarak açıkladım ama ingilizce olabilir. Bu konuyu araştırın bulacaksınız.
Diğer problem size görev yöneticisinden başlangıç kısmından bilgisayar ilk açıldığında otomatik açılan tüm programları devre dışı yapın. Bir de sonrasında "Adobe System Care" ile temizlik ve düzeltme yapın. kolay gelsin.

Biosu update edin, virus taraması yapıp temiz bir format atın. Sorun devam ederse sadece ssd takılı kalsın hdd yi devre dışı bırakıp test edin. Ram 2 slotsa teker teker takıp deneyin. Sorunu çözdüğünüzde bizimlede paylaşın ki herkes faydalansın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı