Bilgisayardan gelen yanık kokusu

nedenkiabi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımda RDR 2 oynarken ilginç bir şekilde etrafa yanık kokusu yayıldı ilk dışarıdan geliyor zannettim fakat bildiğiniz kasa buram buram kokuyordu, fakat bu süreçte oyunda performans düşüklülüğü yaşamadım, ekranım kapanmadı veya herhangi bir olay yaşanmadı. Normal bir şekilde oyunu kapattım kasaya baktım koku hala geliyordu, daha sonrasın da bilgisayarı kapattım. Ardından kasanın içini açıp soğusun diye açık bir şekilde kablolarını söküp bıraktım, 1.5 saat sonra tekrar bilgisayarımı açtım hiçbir sorun çıkmadı görünürde de bir şey yoktu. Fakat inanılmaz derecede şüpheye düştüm, yarın temizlik için işin ehli insanlara danışacağım güç kaynağında sorun var mıdır veya bu tekrarlanır mı bilemedim. Bu arada sistemim de önereceğiniz farklı bir donanım var mıdır değiştirmem gereken birkaç şey?

EVGA GTX 1080
i7 5820K 3,30 GHz
64 GB RAM
PSU 80Plus 750 Watt

Son düzenleyen: Moderatör:
Guc kaynagini kontrol etmenizi tavsiye ederim.
Bir aksam karanlikta odamda oyun oynarken
Iceri giren esimin isigi yakmasiyla birlikte odanin icinin zifiri duman oldugunu gordum. Guc kaynaginin icindeki bir parca erimis ve odayi duman etmisti ancak ben oyun oynuyordum hic sorunsuz.

Sorunu çözdüm Güç kaynağında bir sorun yok veya herhangi bir parçasında, olay tamamen bilgisayarın pis olması içerisi bildiğiniz pişmaniye gibiydi, bir tanede böcek buldum döve döve öldürdüm toz kütlelerini flamethrower ile yaktım sorun gitti. Yardımlarınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı